‎در پوستر پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان که امروز از آن رونمایی شد از ‎ساز بادی استفاده شده است که به معنای بیدار باش و اعلان خبر است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، کیانوش غریب پور که طراحی هویت بصری و پوستر جشنواره در دوره‌های سیزدهم و چهاردهم را برعهده داشت، امسال نیز پوستر و هویت بصری جشنواره را طراحی کرده است و درباره آن گفت: در این سه دوره‌، تلاشم این بود که ضمن حفظ شخصیت کاری خودم، فضای تصویری، رنگی و رویکرد متفاوتی را به کار ببرم. دوره سیزدهم یک فضای آیکونیک از سازها ساخته بودم‌، سال گذشته یک فضای تصویری رنگی از عناصری که نماد اجرا و پرفرمنس و ارائه را تداعی می‌کنند، بهره گرفتم و این بار تلاش کردم عناصر را ساده‌تر به نمایش بگذارم و ضمن حرکت در مسیر قبلی از تکرار و شباهت پوستر این دوره به دوره‌های قبل پرهیز کنم.
غریب‌پور در طراحی پوستر این دوره از یک عنصر بصری، شبیه دهانه یک ساز بادی در مرکز پوستر استفاده کرده‌ است. او در توضیح این نماد تصویری گفت: برخلاف دوره‌های قبل که نشانی از سازهای ایرانی در پوستر دیده می‌شد، این بار از یک تصویر عمومی‌تر و شبیه به ساز بادی استفاده کرده‌ام که اعلان و بیدارباش را القا می‌کند و از برگزاری جشنواره خبر می‌دهد.
بر اساس توضیحات این طراح گرافیک استفاده از نمادهای بصری با معانی عمومی‌تر، رویکرد جدیدی بوده برای اینکه به برگزاری جشنواره‌ در شاخه‌های متعدد اشاره کرده است.
غریب‌پور همچنین درباره موتیف‌های بیرون زده از دهانه ساز توضیح داد: این موتیف‌ها شبیه به نت اما در عین حال گیاهی و در حال رشد هستند که به اختصاص جشنواره به نسل جوان اشاره دارد. برای فضاسازی اطراف این نماد هم به سراغ نمادهای آشنا در کارهای گرافیکی خودم رفتم که بتواند ریتم و تکثیر فضای موسیقایی را در کل پوستر نمایش بدهد. 
این طراح گرافیک همچنین درباره انتخاب رنگ‌های پوستر پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان توضیح داد: ضمن در نظر داشتن تفاوت و تازگی پوستر نسبت به سال‌های گذشته، طیف رنگ‌هایی را مد نظر قرار دادم که احتمالا برای هنرمندان جوان و نسل جدید قابل پسند باشد. شاید نسل ما رنگ‌های دیگری بپسندد اما میانگین سنی شرکت‌کنندگان در جشنواره موسیقی جوان سلیقه دیگری دارد که امیدوارم به آن نزدیک شده باشم.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.