ویژه نامه خبرآنلاین در سالروز اربعین حسینی با گفتارها و یادداشت هایی از: رسول جعفریان، محمدرضا سنگری، محسن اسماعیلی، جواد محدثی و …
متن زیر به قلم دکترمحمدرضا سنگری نگاشته شده است:
اربعین است کربلا به بلوغ رسیده است. جوشش خون شهید خاشاک ستم را به بازی گرفته و طوفان اعتراضی که با تندر فریاد زینب و خروش پرشور زین‌العابدین (ع) آغاز شده،‌ارکان جنایت و قساوت را به لرزه افکنده است. چهل روز است آسمان در سوگ قربانیان کربلا خون می‌گرید. چهل روز است هستی داغدار حسین است؛ بکی علیه الارض و السماء بکی علیه الجن‌فی‌الظلماء.
چهل روز است هر سبزه می‌روید، هر گل می‌شکفد، ‌هر چشمه می‌جوشد و حتی خورشید در طلوع و غروب سوگوار مظلوم قربانگاه عشق است. چهل روز است که انقلاب از زیر خاکستر قلب‌ها شراره می‌زند.
آنان که رنج بزرگ پیمان‌شکنی بر جانشان پنجه می‌کشد و همه آنان که شاهد مظلومیت کاروان تازیانه و اشک و اندوه بودند، و همه آنان که وقتی به کربلا رسیدند که تنها غبار صحنه جنگ و بوی خون تازه و دود خیمه‌های نیم‌سوخته دیدند اینک برآشفته‌اند، بر خویش شوریده‌اند، شلاق اعتراض بر قلب خویش می‌کوبند و اسب جهاد زین می‌کنند.
چهل روز است که یزید جز رسوایی ندیده و جز پتک استخوان‌کوب فریاد نشنیده. چهل روز است استبداد بر خود می‌پیچد و حق در سیمای کودکانی داغدار و دیدگانی اشکبار و زنانی سوگوار رخ نموده است.
اینک هنگامه بلوغ ایثار است. هنگامه برداشتن بذری است که در تفتیده‌ترین روز در صحرای طف در خاک حاصلخیز قتلگاه‌ افشانده شد.
نهال نورس اصغر به ثمر نشسته است. درخت تناور قامت عباس میوه‌های معطر و ناب صدق و صفا و وفا به رهگذران و رهروان می‌بخشد.
اربعین است. کاروان به مقصد رسیده است. تیر عشق کارگر افتاده و قلب سیاهی چاک خورده است. آفتاب از پس ابر شایعه و تهمت و دروغ و فریب سر برآورده و پشت پلک‌های بسته را می‌کوبد و دروازه دیدگان را به گشودن می‌خواند.
اربعین است. هنگامه کمال خون‌، باروری عشق و ایثار، فصل درویدن، چیدن و دوباره روییدن. هنگامه میثاق است و دوباره پیمان بستن و کدامین دست محبت‌خیز است تا دستی را که چهل روز از گودال به امید فشردن دستی همراه برآمده بفشارد؟ کدامین سر سودای همراهی این سر بریده دارد و کدامین همت ذوالجناح بی‌سوار را زین خواهد کرد و در کربلایی که امروز به وسعت جهان دامن گسترده،‌ حسین را یاوری و همراهی خواهد نمود؟
اسرار روز چهلم
مطالب منتشر شده درباره روز اربعین در خبرآنلاین را در لینک های زیر بخوانید:
تحلیل تاریخ
چرا فقط برای امام حسین (ع) روز اربعین تعیین شده است؟

آیا اهل بیت روز اربعین در کربلا حضور داشته اند؟ دیدگاه‌های موافقان و منکران 
دلیل بزرگداشت اربعین چیست؟ (دکتر رسول جعفریان)
اربعین در کهن‌ترین متون مذهبی ما (دکتر رسول جعفریان)
اسرار اربعین و رد تردیدها و ابهام ها (دکتر محسن اسماعیلی)
 نخستین زائر قبر امام حسین چه کسی بود و چگونه به زیارت رفت؟
مأخذشناسی اربعین حسینی
یادداشت های ادبی:
اربعین و تضمین جاودانگی عاشورا ( استاد جواد محدثی)
هفت خان صبوری زینب(س)، اثبات توانایی زن و رد اندیشه بی‌بنیاد ضعیف‌انگاری( دکتر محمدرضا سنگری)
اربعین است، کربلا به بلوغ رسیده( دکتر محمدرضا سنگری)
ما به توانایی «زن» ایمان آوردیم (دکتر محمدرضا سنگری)
 
آداب و اعمال روز اربعین
بزرگداشت اربعین حسینی به نقل از مفاتیح الجنان، حاج شیخ عباس قمی(ره)
ده فراز از زیارتی که خواندن آن علامت مومن است
اربعین در فرهنگ اهل بیت (ع)
/6262
هتل های فرودگاه امام دیگر با برند فرانسوی آکور فعالیت نمی کنند و به جای این گروه بین المللی، از نام ایرانی استفاده خواهند کرد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source