شبکه های سه، چهار و قرآن و معارف سیما به منظور گرامیداشت علامه حسن زاده آملی، ویژه برنامه هایی را به روی آنتن می برند.
به گزارش ایسنا  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ شبکه چهار مستند «منظومه حسن» را پخش می کند. این مستند به کارگردانی مسعود امینی تیرانی و اجرای محمدرضا شهیدی فرد، یک فیلم مستند از زندگینامه عالم فرهیخته علامه حسن زاده آملی است که شامل گفتگو با شاگردان معظم له و تصاویر و بخش هایی از فیلم ها و آثار ایشان است و کارشناسانی همچون دکتر منصوری لاریجانی و دکتر محمد جواد لاریجانی در این برنامه حضور داشته اند.
«منظومه حسن» در ۵ قسمت به همت تامین برنامه شبکه چهار آماده پخش شده است و به طور موقت، جایگزین مستند «قلمستان» خواهد شد و هر شب ساعت ۲۲ پخش و ساعت ۱۳ روز بعد بازپخش می شود.
شبکه سه نیز ویژه برنامه رحلت آیت الله حسن زاده آملی را امشب ساعت ۲۰:۱۵ پخش می کند. این برنامه با اجرای نجم الدین شریعتی و با حضور مهمان و ارتباط تلفنی با شاگردان علامه حسن زاده املی روی آنتن می رود.
شبکه قرآن و معارف سیما نیز مصاحبه اختصاصی این شبکه با آیت الله جوادی آملی درباره مرحوم علامه حسن زاده آملی را امشب ساعت ۲۳:۴۵ پخش می کند.
همچنین میان برنامه های کوتاه با عنوان «تجلی» با استفاده از بیانات مرحوم علامه حسن زاده آملی نیز از این شبکه پخش می شود.
گفتگو با شاگردان مرحوم علامه درباره شخصیت علمی، اخلاقی و معنوی ایشان در برنامه های زنده شبکه قرآن نیز روی آنتن شبکه قرآن می رود.
همچنین چهار قسمت مستند «سعادتمندان» از تصاویر و سخنان دیده نشده از مرحوم علامه بعد از ایام اربعین نیز در دستور کار است.
انتهای پیام

source