به گزارش خبرگزاری تسنیم، شهپرراد درباره ویژگی‌های فصل جدید این مجموعه تلویزیونی گفت: مدتی است تولید فصل جدید مجموعه «گنجینه» را آغاز کرده‌ایم. البته با این تفاوت که تمرکز ما در این سری بیشتر روی آرشیو فیلم‌های مستند است. تا امروز هم حدود 3 قسمت از مجموعه را آماده کرده‌ایم و احتمالاً پاییز، پخش آن آغاز خواهد شد. ما در این سری، روی مستندهای دهه 1370 متمرکز شده‌ایم. البته از سال‌ها و دهه‌های قبل هم مستندهایی خواهیم داشت. ضمن این که مجموعه «گنجینه» بیشتر یک کار پژوهشی است. یعنی تمرکز ما بیشتر روی این مسئله است که در آرشیو مستندهای قدیمی یا کلاسیک سازمان کنکاش و با نگاه روز آنها را تحلیل کنیم.
وی افزود: یکی از نکات جالبی که می‌توانم درباره مستندهای انتخاب شده بیان کنم این است که برخی مستندها با اتفاقات امروز بسیار متناسب است. مثل مستند «طاعون» پوران درخشنده که ممکن است برای بیننده‌ها جذاب باشد. یا این که فیلم «سرپناه» را پخش خواهیم کرد که درباره بحران مسکن است و هر دو مستند با شرایط امروز شباهت‌هایی دارد که می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد. بنابراین با توجه به در نظر گرفتن موضوعات روز سعی کردیم مستندها را انتخاب کنیم، چون مخاطبان ما هم علاقه‌مندان به مستند هستند و هم مستندسازان و در کل عامه مردم.
«گنجینه» در شبکه مستند تولید شده است؛ حنیف شهپرراد تهیه‌کننده و طراح این مجموعه است و از دیگر عوامل آن می‌‌توان به نویسنده و پژوهشگر: آرین مظفری، گوینده: نادر راد، تدوین: آبان بهبهانی و گرافیست: امید عبدالله‌زاده اشاره کرد. 
انتهای پیام/

source