ایسنا/قم استاد حوزه علمیه مبارزه و نابودی سران کفر را وظیفه ما قبل از ظهور دانست و گفت: در روایات است که حکومت صهیونیستی قبل از ظهور به دست مسلمانان نابود می‌شود و ما امروز شاهد افول آمریکا و صهیونیست هستیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد پناهیان در سخنرانی روز اربعین حسینی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) بابیان اینکه امام صادق (ع) فرمودند برای ما اهل‌بیت (ع) حرمی است که آن قم است، عنوان کرد: اگرچه که رفتن به کربلا فضیلت زیادی دارد ولی از باب دنبال کردن حقیقت زیارت با حضور در حرم حضرت معصومه (س) هم می‌توان به آن دست پیدا کرد.
وی زیارت را وظیفه هر شیعه دانست و گفت: زیارت دِینی است که بر عهده ما است و باید خود را به آب و آتش بزنیم تا به زیارت امام خود برسیم زیرا در قیامت هر فردی را با امامش صدا می‌زنند و باید خود را به امام خود برسانیم.
استاد حوزه علمیه بابیان اینکه کربلا دیگر تکرار شدنی نیست و بنا نیست حسین دیگری به مسلخ برده شود، افزود: افرادی که دنبال عافیت‌طلبی هستند تا قبل از ظهور امام زمان (عج) محال است به آن برسند و تا وقتی خون حسین بن علی (ع) می‌جوشد آسایش و امنیت و راحتی معنا ندارد.
وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند تا کی مقاومت و جنگ و دشمنی، بیان کرد: قسط و عدل در عالم فراهم نخواهد شد مگر اینکه حضرت مهدی (عج) مقدمه‌ای را انجام دهد و ۷۰ هزار منافق را به قتل برساند.
پناهیان مبارزه و نابودی سران کفر را وظیفه ما قبل از ظهور دانست و گفت: در روایات است که حکومت صهیونیستی قبل از ظهور به دست مسلمانان نابود می‌شود و ما امروز شاهد افول آمریکا و صهیونیست هستیم.
وی بابیان اینکه امروز اشک و عزاداری ما بخشی به خاطر خشم است و بخشی به خاطر مظلومیت اباعبدالله (ع)، تصریح کرد: بعد از انتقام خون اباعبدالله (ع) اشک و غم ما تنها برای مظلومیت اباعبدالله (ع) خواهد بود و در آسایش و امنیت کامل اشک خواهیم ریخت.
استاد حوزه علمیه بابیان اینکه ما وظیفه داریم دشمنان اهل‌بیت (ع) را خشمگین کنیم، ادامه داد: با این پیش فرض زیارت معنای دیگری می‌گیرد و باید جوری به زیارت برویم که سبب خشم دشمنان اهل‌بیت (ع) شویم و امروز اربعین همین خاصیت را پیدا کرده است که دشمنان را خشمگین و ترسان کرده است.
وی بابیان اینکه ما پای پرچم امام حسین (ع) دنبال عافیت‌طلبی و رفاه نیستیم بلکه دنبال جان‌فشانی هستیم، گفت: زیارت به معنی تجدید عهد با امام است که بگوییم همان‌طور که حضرت زینب سلام الله علیها همه هستی خود را فدا کرد ما نیز حاضریم تمام دارایی خود را فدای امام کنیم.
پناهیان با تأکید بر اینکه اگر حسینی باشیم از مقاومت و نبرد با دشمن اهل‌بیت (ع) خسته نمی‌شویم، افزود: ما با زیارت و گریه بر اباعبدالله (ع) انرژی می‌گیریم برای نبرد زیرا خود اباعبدالله (ع) فرمودند خون من تا قیام منجی آخرالزمان می‌جوشد و آرام نمی‌گیرد و ما هم نباید آرام بگیریم.
انتهای پیام

source