به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، طرح تکریم موکب‌داران عراقی در ایام اربعین یکی از برنامه‌های کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین است.
کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین صبح روز گذشته با تقدیم هدیه به مواکب، مراتب تقدیر و تشکر جمهوری اسلامی ایران را از مواکب عراقی مستقر در مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا و کربلای معلا که در حال خدمت‌رسانی به زائران اربعینی حسینی‌اند، ابراز می‌کند.
حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین صبح روز گذشته به نمایندگی از ملت ایران در مواکب عراقی‌ها حضور یافته و با اهدای لوح تقدیر و تقدیم بسته‌های فرهنگی و معنوی به صاحبان مواکب، از خدمات آنان تقدیر کرد.
حجت‌الاسلام حمید احمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه مردم مهمان‌نواز عراق به‌عنوان میزبانان زوار سیدالشهداء از این برنامه با روی گشاده استقبال می‌کنند، گفت: مقام معظم رهبری از سال 1394 که حضور ایرانیان در مراسم راهپیمایی اربعین به شکل ویژه‌ای رقم خورد، همواره نسبت به تکریم عراقی‌ها به‌عنوان میزبانان مراسم راهپیمایی اربعین تأکید داشتند. ایده و طرح تکریم از مواکب عراقی نیز از همان سال که معظم‌له فرمودند در کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین رقم خورد. 
وی ادامه داد: تا سال 1398 حدود 4 هزار هدیه در ایام اربعین، تقدیم موکب‌داران شد و بنا بود امسال نیز حدود 600 هدیه تقدیم شود که به دلیل محدودیت‌های کرونایی، حدود 300 هدیه که شامل محصولات فرهنگی و صنایع دستی و سوغات اقصی‌نقاط کشورمان است به نمایندگی از سوی رهبر انقلاب و ملت ایران تقدیم مواکب عراقی شد.
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت با اشاره به همکاری آستان قدس رضوی در این طرح گفت: آستان قدس نیز با تقدیر از خادمان عراقی که از زائران ایرانی در منزل‌شان پذیرایی می‌کنند، در این طرح مشارکت کرد.
حجت‌الاسلام احمدی به مطالبات مواکب عراقی اشاره کرد و افزود: مردم عراق همواره نسبت به مردم ایران لطف داشتند و علاقه و ارادت خود را به مردم ایران و به‌ویژه رهبر انقلاب ابراز داشتند و یکی از مطالبات و درخواست آنان، دیدار با رهبر انقلاب است.
انتهای پیام/

source