همزمان با اربعین حسینی نمایشگاه عکس «تکیه‌ها، هیأت‌ها، تعزیه و عزاداری دوره قاجار و پهلوی» و «رهروان تربت پاک» توسط موسسه تصویر شهر ـ سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با همکاری موزه عکاسخانه شهر و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گالری پردیس ملت برپا شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه تصویر شهر، در نمایشگاه «تکیه‌ها، هیأت‌ها، تعزیه و عزاداری دوره قاجار و پهلوی» نگاره‌های این مجموعه، بازنمایی صورت‌هایی از سرگذشت فراز باشکوه اولین تماشاخانه ایرانی است که خاطرات مضبوطی را از جریان گذرای عصر قاجار تا پهلوی بازگو می‌کند. هر نگاره به جا مانده از تکیه دولت، روایتی است از تاریخ به عنوان بستر جریان، تعزیه به عنوان مظروف و معماری به عنوان ظرف که زمینه‌ساز و شاهد اتفاقاتی بوده و نقش به‌سزایی در تحولات معاصر ایران داشته‌اند. 
نمایشگاه «رهروان پاک» نیز که بخشی از آثار برگزیده چهار دوره جشنواره جهانی اربعین است، به راهپیمایی عظیم میلیون‌ها عاشق حضرت سیدالشهدا (ع) در اربعین حسینی که بدون شک یکی از عظیم‌ترین حوادث تاریخ معاصر جهان است، می‌پردازد. 
نمایشگاه‌های یادشده از روز یکشنبه، چهارم مهر ماه در گالری پردیس ملت برپا شده است و تا روز جمعه بیست و سوم مهر ماه نیز ادامه دارد. علاقه‌مندان می‌توانند به منظور بازدید از نمایشگاه همه روزه به غیر از ایام تعطیلات رسمی سینماها از ساعت ۱۱ الی ۲۰ به گالری پردیس ملت به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی دو مراجعه کنند. 
انتهای پیام

source