رئیس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی درپی درگذشت آذرتاش آذرنوش پیام تسلیتی منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، در پیام کاظم موسوی بجنوردی در پی درگذشت آذرتاش آذرنوش نویسنده و محقق و استاد زبان و ادبیات عرب و عضو شورای عالی و مشاور عالی مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی آمده است:
«انا لله و انا الیه راجعون
چگونه این خبر دردآور را به اطلاع عموم برسانم که یکی از مشایخ و اصحاب دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، شادروان دکتر آذرتاش آدرنوش بعد از سی و پنج سال همکاری مستمر و تألیف و ویرایش صدها مقاله روی بر خاک نهاد و از میان ما پرکشید. تاکنون مشایخ زیادی از شورای عالی علمی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی به جهان باقی شتافته‌اند و ما را از حضور پربرکت خود محروم ساخته‌اند. بزرگانی مثل ایرج افشار، شرف‌الدین خراسانی (شرف)، عنایت‌الله رضا، محمدحسن گنجی، عبدالحسین زرین‌کوب، عباس زریاب خوئی، احمد تفضلی، جعفر شعار، داریوش شایگان، جواد حدیدی، یحیی ذکاء، مولوی عربشاهی، خانم قمر آریان، خانم بدرالزمان قریب… را که ستونی برای مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی) به شمار می‌رفتند، از دست دادیم و چگونه با فقدان‌شان این بار سنگین را به سرمنزل مقصود برسانیم؟
از خدا تمنا دارم که بیش از این مرا و دیگر همکاران را در کوره آزمایش خود قرار ندهد. به همه اصحاب فرهنگ و همکاران‌مان در مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی و به خانواده این عزیز از دست‌رفته تسلیت می‌گویم.»
انتهای پیام

source