همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) پیکرهای دو شهید گمنام ۱۸ و ۲۲ ساله با حضور مردم عزادار تهرانی تا دریاچه شهدای خلیج فارس بدرقه شد.
به گزارش ایسنا، پیکرهای این شهدای گمنام ۱۸ و ۲۲ساله به ترتیب در منطقه عملیاتی بدر – شرق دجله و کربلایی ۵ – شلمچه کاوش شده است.
اقشار مختلف مردم و ساکنان دریاچه  خلیج فارس از مسجد علی‌بن ابی طالب (ع) با در دست داشتن بیرق‌های عزا داری منقش به نام مبارک سالار شهیدان و شعارهای لبیک یا حسین (ع) و لبیک یا زینب (س)، پیکرهای این شهدا را بر روی دستان خود تا محل خاکسپاری انتقال دادند.
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران بر پیکر این شهدا نماز اقامه کرد.
مخبر معاون اول رییس جمهور، مهدی چمران وعلیرضا زاکانی شهردار تهران در این مراسم حضور داشتند.
علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم تشییع پیکر این دو شهید گمنام بیان کرد: خدا را سپاس که ما را در روز شهادت امام رضا (ع) در محضر این دو شهید دعوت کرد.این حضور نوعی دعوت به زیارت و پایه‌ای از معرفت است. امام به ما یاد داد که چگونه فکر کنیم و مجاهدانه در عرصه‌های مختلف اقدام کنیم.
وی ادامه داد: یکی از این شهدای ۱۸ ساله از عملیات بدر است. ما تا شرق دجله تا روز چهارم با موفقیت پیش رفتیم. آن زمان ما در واحد تخریب بودیم و در روز پنجم مجبور به عقب نشینی شدیم. امکاناتی که به شرق دجله برده بودیم را خودمان منهدم کردیم. احساس می‌کردیم دنیا روی سر ما خراب شده است. اشک می‌ریختیم اما امام فرمودند که شما پیروزید. مشخص شد نه به خاطر از دست دادن یا بدست آوردن چند وجب خاک پیروزیم بلکه در مسیر درست قرار گرفتن اصل است. وقتی این تفکر جاری شده آن موقع همه ظرفیت‌های جهان در درست صاحب این تفکر است.

 زاکانی با اشاره به عملیات‌های دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: همه به عنوان یک امر فرمایش‌های امام خمینی (ره) را پذیرفته بودند. آنچه گوهر ناب دفاع مقدس ما است همین تفکر جهادی و مومنانه خواهد بود. وجود مبارک این دو شهید در منطقه ۲۲ منشأ خیر و برکت و تحول خواهد بود که به رشد و تعالی جامعه ما خواهد انجامید. ما با شهدا در این جا عهد و پیمان می‌بندیم.
شهردار تهران یادآور شد: اگر در کنار شهدا به آنها می‌نگریم باید آنها را به عنوان اسوه قبول کنیم. این عزیزان انتظاراتی از ما دارند که باید آنها را برآورده کنیم. از شهدا کمک می‌طلبیم تا ما را شفاعت کنند. در سالروز شهادت، امام رئوف مهمان دو شهید از عملیات‌های بدر و کربلای5  هستند. بارها دوستان ما از شهادت خودشان می‌گفتند. اغلب شهدا به خواست خودشان گمنام هستند.
پیکر این شهدا در جزیره تنب کوچک دریاچه شهدای خلیج فارس خاکسپاری شدند.
انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *