رسول جعفریان در یادداشتی درباره زندگی «ابوصلت هروی»، نکاتی رفتارشناسانه درباره زندگی امام رضا (ع) را مطرح کرده است.
به گزارش خبرآنلاین حجت الاسلام دکتر رسول جعفریان، در یادداشتی با عنوان ابوصلت هروی شیعه معتدل امام رضا (ع)  به معرفی یکی از شیعیان مطرح امام هشتم پرداخته است. وی در این مطلب، روایتی را به این شرح نقل کرده است :
« ابوصلت یک شیعه معتدل بود و از این که کسانی مطالبی از اهل بیت شایع کنند که آنان مردم را «برده» خویش می انگارند،‌ ناراحت می شد. یکبار در این باره به امام رضا (ع) عرض کرد مردم از شما نقل می کنند که مدعی آن هستید آنان بردگان شما هستند.
حضرت فرمود: خداوند خالق آسمان زمین و عالم به غیب و شهادت است. تو شاهدی که من هیچ گاه چنین چیزی نگفته ام و از پدرانم چنین چیزی نشنیده‌ام. تو از ستمی که در حق ما در میان این امت می شود آگاه هستی. اگر مردم برده ما هستند ما از چه کسی آنان را خریده‌ایم. ابو صلت گفت: این پسر رسول خدا راست می گویید.
آنگاه امام فرمودند: ای عبدالسلام! آیا تو منکر ولایتی هستید که خداوند برای ما قرار داده است چنان که مخالفان انکار می کنند؟ گفتم: به خدا پناه می برم. من به ولایت شما اعتراف دارم. (عیون اخبار الرضا: ج 2، ص 183 ـ 184). »
جعفریان نکاتی را درباره این روایت متذکر شده است :
• نخست شایعاتی که برای خراب کردن وجهه امامان میان مردم شایع می کردند.
• دوم بخشی از این شایعات رواج عقاید خرافی و غلو گونه بوده است.
• سوم آن که امام رضا علیه السلام از ستمی که علیه آنان توسط مخالفان روا می شود یاد کرده اند.
• چهارم آن که امام روی اصل ولایت تاکید دارند.
• پنجم آن که ابوصلت به عنوان یک شیعه معتدل عمیقا به ولایت امامان اعتراف دارد.
متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید.
/6262
​​​​​​​لاغری با دستگاه RF یکی از روش‌های نوین کاهش وزن برای کسانی است که نمی‌خواهند با روش‌های مرسوم و کم‌خطر لاغر شوند! از آنجایی که بسیاری از روش‌های لاغری تاکید زیادی بر رعایت رژیم غذایی و ورزش دارند، خیلی از افراد سراغ روش‌های به ظاهر ساده‌تری نظیر RF می‌روند؛ اما آیا استفاده از دستگاه RF می‌تواند گزینه مناسبی برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام باشد؟ عوارض استفاده از این روش برای لاغری چیست؟
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *