وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه (۱۹ آبان ماه) با حضور در موزه هنرهای معاصر فلسطین از کارگاه نقاشی حبیب الله صادقی نقاش پیشکسوت کشورمان بازدید کرد و در گفت و گو با حبیب الله صادقی در جریان روند آماده‌سازی آثار وی قرار گرفت.
به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه این بازدید گفت: در بازدید امروز از کارگاه نقاشی استاد صادقی بسیار خوشحال شدم از اینکه اتفاق بزرگی در حال رخ دادن است؛ استاد صادقی هنرمند انقلابی، متعهد، علاقه ‌مند به مکتب امام (ره) و شهدا است و زحمات بسیاری در این مسیر کشیده و آثار تاریخی و ماندگار خلق کرده است.
وی افزود: استاد صادقی که از اساتید مسلم هنر هستند، اتفاقات تاریخی، انقلابی، ادبی و باستانی کشور را به خوبی با زبان هنر نقاشی به تصویر کشیده اند.
وی در عین حال تصریح کرد: در آثار استاد صادقی تلفیق هنر ایرانی اسلامی و عظمت هنر را می توان مشاهده کرئ
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: هنر قدرتی دارد که روایت‌ها را ماندگار و عمومی می‌کند. امروز دانشجویان و نسل جوان که انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را ندیده اند و از آن خاطره ندارند،  با دیدن آثاری چون آثار استاد صادقی از عظمت این اتفاقات و بخشی از واقعیت های میهنمان مطلع می شوند.
در این بازدید حبیب الله صادقی با توضیح روند آماده‌سازی آثارش، گفت: در این آثار نبرد تاریکی و روشنایی را به تصویر کشیده‌ام و تلاش می‌کنم در آثار خود راوی تاریخ در حوزه های مختلف ادبی، انقلابی، باستانی و … باشم.
انتهای پیام

source