یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت از خبررسانی به موقع و درست، ابراز امیدواری کرد که مسئولان سعه صدر بیشتری نسبت به خبرنگاران داشته باشند.
زهره سادات لاجوردی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خبرنگار، وظیفه و رسالت اصلی‌اش اطلاع رسانی درست و به موقع به جامعه است. لذا خبرنگاری که در این راستا سعی می‌کند وظیفه‌اش را انجام دهد، باید از او تقدیر کرد. چرا که این مسئله یعنی خبررسانی به موقع و درست باعث می‌شود خیلی از مسائل و مشکلات جامعه رصد شود و به گوش مسئولان برسد و واکنش به موقع آنها را نیز در پی داشته باشد.
وی افزود: مواردی هم که اخیرا اتفاق افتاده اگر چه شکایتی در ابتدا صورت گرفته اما بحمدالله مشکلشان مرتفع شده است. اینکه در قبال افشای موضوعی در اداره و وزارتخانه‌ای برای خبرنگار مشکلی ایجاد شود، پذیرفته نیست مگر اینکه خلاف واقع گزارش شده باشد. اما وقتی گزارش درستی منتشر شده باشد، جای سوال، اشکال و شکایتی باقی نمی‌ماند.
لاجوردی اضافه کرد: ما امیدواریم مدیران و مسئولان هم با سعه صدر بیشتری نسبت به این موضوع برخورد کنند.
نماینده تهران در مجلس یادآور شد: در حال حاضر فضای جامعه به گونه‌ای است که می‌طلبد این حمایت از خبرنگاری که وظیفه اش را انجام می‌دهد و درست عمل می‌کند صورت گیرد که امیدواریم این حمایت روز به روز بیشتر شود.
انتهای پیام

source