به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بسته خبری امروز رادیو و تلویزیون اخباری همچون برنامه ویژه شبکه امید برای هفته کتابخوانی، پخش دو مستند برای حاج قاسم سلیمانی در شبکه یک سیما، سرپرست معاونت استان های صداوسیما در مناطق زلزله‌زده حاضر شد، ادامه تصویربرداری سریال “سلمان فارسی” در قشم به همراه جزئیات در ادامه آمده است:
«کافه کتاب» روی آنتن شبکه امید
«کافه کتاب» برنامه ای با موضوع پرورش توانایی قلم زدن در نوجوانان است که به ادبیات مختص نوجوانان می پردازد، این برنامه روی آنتن شبکه امید می‌رود.
گفت‌و‌گو با صاحب نظران و فعالان حوزه ی نوجوان ساختار اصلی برنامه است و معرفی نوجوانان نویسنده و آثار آنان و همچنین حمایت از آنان تکمله‌ای برای این برنامه است.
«کافه کتاب» به مناسبت هفته کتاب از 24 آبان 1400 به مدت یک هفته هر روز ساعت 13:30 در 7 قسمت 20 دقیقه‌ای به تهیه کنندگی امیررضا افتخاری و کارگردانی حسین رضا بیانوندی و اجرای مشترک فاطمه محمدی‌فر و محمدرضا محمدی ازشبکه امید پخش می‌شود.
مستند مکتب سلیمانی در روستای قنات ملک
مستند مکتب سلیمانی در روستای قنات ملک امشب به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.
این مستند به بعد روستایی و زادگاه این شهید بزرگوار و چهره جدید و متفاوتی که از سردار شهید برای مخاطب ایجاد می‌کند؛ می‌پردازد.
 شرح زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی از زبان اهالی زادگاه او، روستای قنات ملک در استان کرمان در این مستند روایت شده است.
مستند زیبای «مکتب سلیمانی در روستای قنات ملک» روایتی خاص و متفاوت از فعالیت های شهید حاج قاسم سلیمانی در روستای پدری (قنات ملک) همراه با تصاویر دیده نشده و منحصر به فرد از این شهید والامقام است.
نویسنده، تهیه کننده و کارگردان این‌ مستند محسن غلامزاده مهرآبادی است. تصویربرداری این مستند را حمید محمدی انجام داده و صدابردار سعید نیکوکار است.
این‌ مستند امشب ساعت 23 از شبکه یک سیما به روی آنتن می‌رود.
مأموریت آخر حاج قاسم در «اوایل ژانویه»
مأموریت آخر حاج قاسم در مستند دیدنی  «اوایل ژانویه» امشب به روی آنتن شبکه یک می رود.
«اوایل ژانویه» نام مستندی ایرانی است که به نخستین خبر ناگوار و غم‌انگیز سال 2020 می‌پردازد . خبر ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که به تیتر خبری اول تمامی رسانه‌های جهان تبدیل شد.
” اوائل ژانویه ” با موضوع جستجوی رد پای حاج قاسم سلیمانی در سوریه، به روایت “فاطمه‌ علی” دختر سوریه‌ ای که چهار سال در محاصره داعش بود.
فاطمه علی در طول مستند با سفر به مناطقی که حاج قاسم سلیمانی در آنجا حضور داشته و منشأ مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های ایشان بوده از زاویه نگاه خود به روایت این مستند می‌پردازد. 
نویسندگی و کارگردان این‌ مستند را محمد هادی نعمتی برعهده داشته است.
این مستند دیدنی فردا سه‌شنبه 25 آبان ماه ساعت 23 از شبکه یک سیما پخش می‌شود. 
سرپرست معاونت استان های صداوسیما در مناطق زلزله زده حاضر شد
سرپرست معاونت امور استان‌های صداوسیما با حضور در استان هرمزگان، ضمن بازدید از مناطق زلزله‌زده، روند پوشش خبری و اطلاع‌رسانی را در این استان از نزدیک مورد ارزیابی قرار داد.
محمدمهدی رحمتی پیش از ظهر امروز، دوشنبه 24 آبان‌ماه با حضور در استان هرمزگان، از مناطق زلزله‌زده این استان بازدید کرد.
وی در جریان این بازدیدها که با همراهی مدیرکل و معاونان صداوسیمای مرکز خلیج فارس صورت گرفت، از نزدیک به ارزیابی روند پوشش خبری و اطلاع‌رسانی به مخاطبان توسط این مرکز پرداخت.
سرپرست معاونت امور استان های صداوسیما با تأکید بر پرداخت خبری مناسب به همه مناطق آسیب‎ دیده بر اساس عدالت رسانه ای، خواستار مطالبه ‎گری صحیح از مسئولان برای رسیدگی سریع به مردم حادثه‌ دیده شد.
رحمتی همچنین به نمایندگی از رئیس سازمان صداوسیما، از مرکز خلیج فارس و واحدهای تولیدی مستقر در مرکز و مناطق مختلف زلزله ‎زده که از زمان وقوع حادثه شروع به فعالیت کردند، بازدید و خدا قوت دکتر جبلی را به آنان ابلاغ کرد.
بازدید از منازل سازمانی صداوسیما که در پی زلزله اخیر دچار آسیب شده اند، بخش دیگر برنامه ‎های کاری رحمتی بود.
سرپرست معاونت امور استان‌ها نیز ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته رسانه‌ای از نخستین لحظات وقوع حادثه تاکنون و همچنین برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اطلاع رسانی به لحظه صحیح و جامع از اقدامات انجام گرفته در کمک به  مردم توسط صداوسیمای مرکز خلیج فارس، بر تداوم این روند تا حل مشکلات آسیب دیدگان از زلزله تأکید کرد.
بازگشت سریال “سلمان فارسی” به قشم پس از 2 سال
عوامل «سلمان فارسی» برای ادامه تصویربرداری صحنه‌ های مربوط به «دیر سنت تومازو» پس از دو سال به قشم بازمی‌گردند.
شروع سریال «سلمان فارسی» سال 1398 از قشم بود و حالا پس از دو سال عوامل برای ادامه کار به مدت دو ماه به زودی عازم قشم می‌شوند.
عوامل مدتی پس از طراحی لوکیشن‌ها و آماده شدن ادوات مربوط به بخش‌های مورد نظر، عازم قشم می‌شوند و همزمان طراحی و ساخت لوکیشن ها ادامه دارد.
علیرضا شجاع نوری، بازیگر نقش«سلمان فارسی» نیز برای ایفای نقش جلوی دوربین داود میرباقری قرار گرفت.
ساخت سریال «سلمان فارسی» حداقل 5 سال به طول خواهد انجامید و تاکنون حدود 25 درصد از این سریال تاریخی تولید شده است. ضمن اینکه از میان 20 هزار بازیگری که برای این سریال شناسایی شده اند، بیش از 1500 بازیگر جلوی دوربین داود میرباقری قرار گرفته‌اند.
سریال «سلمان فارسی» در سه فصل روایت می‌شود که تاکنون بخش زیادی از فصل بیزانس که 25 درصد از کار است تصویربرداری شده است.
انتهای پیام/
 

source