برنامه رادیویی «پرانتز باز» این هفته به شکل ویژه به بیست نهمین دوره هفته کتاب می پردازد.
به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، مارال دوستی، سردبیر و تهیه کننده برنامه «پرانتز باز» گفت: «پرانتز باز» این هفته به مناسبت بیست‌ و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، از رادیو نمایش از ساعت ۱۶ الی ۱۷ روی آنتن می‌رود.
دوستی درباره برنامه اش که با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران در محل ستاد هفته اجرا می‌شود، اظهار کرد: «پرانتز باز» برنامه‌ای است که بعد از ۶ سال دوباره روی آنتن برگشته است. این برنامه ۱۱ سال پیش هر روز روی آنتن رادیو نمایش می‌رفت و به موضوعات مختلف می‌پرداخت.
وی ادامه داد: برنامه جدید «پرانتز باز» از تیرماه آغاز شده و جمعه‌ها از ساعت ۲۱ الی ۲۳ پخش می‌شود. در این برنامه، جشنواره‌ها و حوزه‌های مطرحی چون سواد رسانه‌ای و… را در میان برنامه پیگیری کرده و روی آنتن می‌بریم.
تهیه کننده «پرانتز باز» گفت: برنامه رادیویی «پرانتز باز» این هفته با اجرای نیما رئیسی و مجید واشقانی با حضور علیرضا بهرامی و شهاب دارابیان با همراهی مهمانانی از حوزه کتاب همزمان با هفته کتاب به صورت زنده از شبکه رادیو نمایش برای مخاطبان و علاقه مندان به دنیای کتاب، پخش می‌شود. ‎
دوستی همچنین خاطرنشان کرد: ما در این برنامه به مدت یک ساعت به موضوعاتی چون نمایشگاه‌های مهم، شیوه کتابخوانی افراد مختلف و قیمت کتاب می‌پردازیم که کمتر در رسانه‌های دیگر در مورد آنها صحبت شده است.
وی سپس خبر داد: در نظر داریم در این برنامه نه تنها هنرمندان، بلکه خوانندگان، پزشکان، فوتبالیست‌ها، هنرمندان و کارآفرینان، شیوه کتاب خواندن را با مردم در میان بگذارند و نظر خود را در مورد حوزه کتاب بگویند. مردم نیز این هفته با ما مشارکت می‌کنند و در خصوص کتاب‌هایی که خوانده‌اند اطلاع‌رسانی می‌کنند و ما آنها را در برنامه معرفی می‌کنیم.
سردبیر و تهیه کننده برنامه «پرانتز باز» درباره هفته کتاب و اهمیت آن بیان کرد: ما بر این باوریم که اصلا آمار کتاب خوانی کم نیست و مردم کتاب خوانی داریم و مردم کتاب را دوست دارند و می خوانند. ممکن است گاهی در اولویت آنها نباشد اما وجود شعبه‌های کتاب و حضور کتاب فروشی‌ها نشان می‌دهد چرخ کتاب خوانی می‌چرخد و چرخ اقتصاد آن در حال چرخش است.
مارال دوستی در پایان گفت: دلمان می‌خواهد به مردم این اعتماد به نفس را بدهیم و این شعار را زنده نگه داریم که زندگی در دنیای کتاب، زندگی موازی نیست، بلکه زندگی واقعی است.
به گزارش ایسنا، بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست‌ و چهارم آبان‌ ماه آغاز شده و تا یکم آذرماه ۱۴۰۰ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُرکنیم» در سراسر کشور ادامه دارد.
انتهای پیام

source