به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، پویش «کتاب در حرکت» با اهدای منابع کتابی و غیرکتابی به بیمارستان ها و مراکز سلامت و بهداشتی رسید.
پویش «کتاب در حرکت» با پیام «بخوان و به دیگری بسپار» برای دومین سال متوالی توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در هفته کتاب و کتابخوانی در حال برگزاری است. در این دوره پنج هزار کتاب به پنج بیمارستان و مرکز سلامت و بهداشتی و دو هزار کتاب به همراه بسته‌های کمک آموزشی به دو مؤسسه خیریه از این طریق اهدا شده است.
اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، منابع کتابی و غیرکتابی را به بیماران بستری و همراهان آنها در بیمارستان مفید، بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، بیمارستان امام خمینی (ره)، بیمارستان بهرامی و بیمارستان نیکان اهدا کرد.
همچنین اهدای کتاب به آسایشگاه کهریزک و ساختمان مرکزی کانون وکلای دادگستری از دیگر اقدامات انجام شده در پویش «کتاب در حرکت» است، علاوه بر منابع کتابی مجموع هشت هزار منبع غیرکتابی در قالب این پویش اهدا شده است.
روز گذشته نیز خبری مبنی بر اهدای 500 جلد کتاب در قالب این پویش به آسایشگاه کهریزک اعلام شد. این اولین‌بار است که در قالب پویش «کتاب در حرکت»، منابعی به این آسایشگاه اهدا شده است. بنا به گفته مسئولان، این امر تداوم خواهد داشت.
به گفته فرناز محمدی، معاون اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در سال جاری در مجموع بیش از 30 هزار نسخه کتاب در پویش «کتاب در حرکت» میان شهروندان اهدا شده است.
اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در کنار این فعالیت‌ها، اقدام به طراحی و راه‌اندازی وب سایتی به آدرسwww.nlai.ir/gardanesh  کرده و بر این اساس هریک از شهروندان و گیرندگان کتاب می‌توانند با ورود به این وب سایت تجربه و دیدگاه خود از اهدای کتاب را درج کنند، ضمن اینکه امکان درج خلاصه‌ای از کتاب خوانده شده و نیز انتقادات و پیشنهادات در این درگاه اینترنتی فراهم است.
انتهای پیام/

source