فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه «منصور» فیلمی است که حال مخاطب را خوب می‌کند و ما امروز به این خوب شدن حال خیلی نیاز داریم، گفت:‌ ساخت فیلم درباره یک امیر «ارتش» توسط سازمان «اوجِ» منتسب به «سپاه»، اتفاقی امیدآفرین و مبارک است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، امیر سیدعبدالرحیم موسوی – فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران – پس از تماشای فیلم سینمایی «منصور» در سازمان هنری رسانه‌ای اوج از سازندگان این فیلم تقدیر کرد و گفت: به عنوان سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیز به عنوان یک مخاطب به نظرم «منصور» فیلمی است که حال مخاطب را خوب می‌کند و ما امروز به این خوب شدن حال خیلی نیاز داریم. به این که یک فیلمی ببینیم که حال‌مان خوب بشود و ضمناً همه آن چیزهایی را که در سال‌های دفاع مقدس در وجودمان انباشته شده یک بار دیگر فوران داشته باشد تا بتوانیم آن راه را بهتر و قوی‌تر و سریع‌تر و محکم‌تر ادامه بدهیم.
وی افزود: به تصویر کشیدن تلاش‌های دوران دفاع مقدس کار خیلی سختی است نه تنها برای شهید ستاری بلکه برای بسیاری از شهدای ما، بسیاری از بزرگان ما کسانی که در دوران دفاع مقدس، در دوران دفاع از حرم، در دوران سازندگی، در همین دوران اخیر که برای این کشور و برای این انقلاب زحمت کشیده‌اند و تلاش کردند و ساختن یک فیلم یک ساعت و نیمه از زندگی این افراد کار بسیار مشکل و قابل تقدیری است.
فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: شهید ستاری در تمام هشت سال دفاع مقدس هیچ دقیقه‌ای را از دست نداد و نشان دادن این تلاش و مجاهدت هشت‌ساله در یک اثر سینمایی دو ساعته بسیار کار بزرگی است و شاید در یک سریال سی چهل‌قسمتی بتوان بخش‌ها و فرازهایی مهم از زندگی شهید ستاری و امثال او را به نسل جدید نمایش داد.
امیر سیدعبدالرحیم موسوی همچنین با تقدیر از نوع پرداخت فیلم «منصور» به شهید ستاری خاطرنشان کرد: زاویه دیدی که فیلم «منصور» به آن نگاه کرده و راجع به شهید ستاری صحبت کرده موضوع بسیار ارزنده و ارزشمندی است که می‌تواند شهید ستاری و ستاری‌ها را به نسل امروز و نسل آینده نشان بدهد.
او تاکید کرد: با دیدن فیلم «منصور» به نسل امروز و نسل آینده می‌توانیم بگوییم که این کشور از چه عقبه‌هایی برخوردار بوده و از چه سختی‌هایی گذشته و با پشت سر گذاشتن موانع امروز و موانعی که در آینده پیش راه ما خواهد بود چگونه می‌شود با اخلاص، تلاش و مبارزه با کسانی که خیلی وقت‌ها علی الظاهر فکر می‌کنیم در جبهه خودی هستند اما خودآگاه یا ناخودآگاه در جبهه غریبه کار می‌کنند، دست و پنجه نرم کنیم تا بتوانیم به دنبال ایده‌آل‌ها، آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی باشیم.
فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیان کرد: با در نظر گرفتن موارد بالا به نظرم فیلم «منصور» یک قدم و یک شروع خیلی خوب است برای معرفی امثال شهید ستاری به جامعه و حتما لازم هست یک بار دیگر به عنوان یک سرباز از سازندگان این فیلم تشکر کنم.
امیر موسوی با اشاره به تطبیق‌پذیری «منصور» با شخصیت واقعی شهید ستاری به عنوان فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار کرد: وقتی فیلم را تماشا می‌کردم فکر می‌کردم به عنوان کسی که دستی در ساحت هنر ندارم، اگر قرار بود اسم بگذارم اسم «مصائب فرمانده» را می‌گذاشتم چرا که تقریبا همه فرماندهان ما چه در گذشته چه در امروز با چنین مصائبی مواجه هستند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش همچنین با تقدیر از سازمان اوج برای ساخت فیلمی در ارتباط با ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: به نظرم یکی از اتفاقات خوبی که افتاده این است که سازمان اوج که منتسب به سپاه است، فیلمی در مورد یک امیر ارتشی می‌سازد. ساخت فیلم توسط اوج برای یک فرمانده ارتش یکی از نقاط بسیار خوب و امیدآفرین است که این نوید را می‌دهد که این راه و این شروع بعد از این هم محکم‌تر، پربرکت‌تر، هماهنگ‌تر و با ایده‌های دو طرف ادامه پیدا کند. تا واقعا برای مردم ما معلوم شود که از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی، سپاه و ارتش در کنار هم قرار گرفتند و تا امروز برادرانه در کنار هم بوده‌اند و این هم یک عرصه جدید است که این برادری و اخوت را سازمان اوج اینطوری نشان داد و بسیار اقدام مبارکی است.
فیلم سینمایی «منصور» با محوریت زندگی شهید ستاری و ساخت اولین جنگنده ایرانی به کارگردانی سیاوش سرمدی اکران خود را در سینماها آغاز کرده و در حال نمایش در سینماهای سراسر کشور است.
انتهای پیام

source