ایسنا/زنجان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به آثار تاریخی ایران در موزه‌های دیگر کشورها گفت: تبادل آثار تاریخی یک امر لازم و طبیعی بین کشورها است و ایران نیز از این رویه تبعیت می‌کند.
سیدعزت‌الله ضرغامی امشب(۲۷ آبان) در حاشیه سفر هیئت دولت به استان زنجان و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بوم‌گردی‌ها، مکمل هتل‌ها و مهمانسراها و مراکز اقامتی رسمی ما هستند.
وی ادامه داد: حوزه کاری متفاوتی برای آنها تعریف شده است و عمدتا در خارج از شهرها و در مناطق خاص که امکان ایجاد اقامتگاه‌های رسمی و مفصلی وجود ندارد، مردم امکانات شخصی خود را به کار می‌گیرند و خودشان نیز اداره می‌کنند؛ بنابراین اینها مکمل هتل‌ها و مراکز اقامتی هستند.
این مسئول افزود: آن چیزی که جامعه هتل‌داران و امثالهم به طور طبیعی مخالف آنها هستند، در واقع مراکز بدون مجوزو غیرقانونی‌اند که در این حوزه شروع به کار می‌کنند که قابل نظارت نیست.
وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: تبادل آثار تاریخی یک امر لازم و طبیعی بین کشورها است و ایران نیز از این رویه تبعیت می‌کند.  به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که هم آثار ارزشمند دیگر کشورها در ایران به نمایش گذاشته شود و هم بعضی آثار ایران با رعایت همه پروتکل‌ها در معرض دید تماشاگران خارجی قرار بگیرد.
انتهای پیام

source