به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه رادیویی گفت‌وگو به‌مناسبت هفته بسیج، ویژه برنامه‌هایی را با محوریت شناخت و آگاهی‌بخشی از  بسیج و شاخصه‌ها و مؤلفه‌های آن  تدارک دیده است. این برنامه‌ها با رویکردی تخصصی و نخبگانی با حضور چهره‌های علمی و فرهیخته بسیجی روی آنتن رادیو گفت‌وگو می‌رود.
«گفت‌وگوی اجتماعی» یکی از برنامه‌های مستمر رادیو گفت وگو به صورت زنده و تصویری در دو برنامه، به بررسی کارکرد اجتماعی بسیج در محرومیت‌زدایی و فعالیت‌های عام‌المنفعه می‌پردازد. قسمت اول این ویژه برنامه روز یکشنبه 30 آبان و قسمت دوم هم روز چهارشنبه 3 آذر ماه ساعت 13:30  به مدت 60 دقیقه پخش می‌شود.
برنامه «گفت‌وگوی علمی» نیز به مناسبت هفته بسیج در قالب ویژه برنامه‌هایی هر روز ساعت 21 تا 22 روی آنتن خواهد رفت. این ویژه برنامه‌ها شنبه 29 آبان  با حضور محمدرضا ابن‌الدین حمیدی عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین (ع) و قائم مقام سازمان بسیج اساتید کشور به بررسی اهداف و ماموریت‌های سازمان بسیج اساتید،  یکشنبه 30 آبان با معرفی اهداف مأموریت‌ها و دستاوردهای شبکه اندیشگاهی بسیج اساتید و با حضور وحید آرایی معاون پژوهش و فناوری بسیج اساتید کشور روی آنتن می‌رود.
دوشنبه اول آذر با موضوع اقدامات سازمان بسیج در حوزه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها و با حضور مسیح تهرانی استادیار دانشگاه مهندسی خودرو از دانشگاه علم و صنعت و مسئول رویدادهای استارتاپی بسیج اساتید کشور، سه‌شنبه دوم آذر با موضوع سازمان بسیج اساتید در سپهر نقشه جامع علمی کشور و با حضور جلیل دارا عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران و چهارشنبه سوم آذر با موضوع اقدامات سازمان بسیج اساتید در راستای آموزش عالی مهارت‌محور و با حضور محمدرضا جلیلی رییس مرکز بسیج اساتید دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای کشور و عضو شورای معاونین سازمان بسیج اساتید کشور روی آنتن رادیو گفت‌وگو می‌رود.
برنامه «گفت‌وگوی فرهنگی» نیز در این مناسبت به مؤلفه‌های فرهنگ بسیج با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری و در گفت‌وگو با کارشناسان می‌پردازد. با توجه به ‫حضور پُررنگ و نقش مؤثر بسیج در جنگ تحمیلی، این ویژه برنامه‌ها از خاطره‌نگاری دفاع مقدس و چالش‌های تاریخ شفاهی ایثار و شهادت تا رسالت امروز بسیج یعنی فعالیت آتش به اختیار در عرصه فرهنگی و گفتمان‌سازی و تولید محتوا در فضای مجازی را در برمی‌گیرند. هدف اصلی گفت‌وگوی فرهنگی در این مناسبت بازشناسی بسیج در  گذشته و حال و آینده است. لازم به ذکر است برنامه گفت‌و‌گوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 به مدت 60 دقیقه روی آنتن می‌رود.
اما ویژه برنامه‌های «گفت‌وگوی سیاسی» نیز در هفته بسیج پخش می‌شود. قسمت اول این ویژه برنامه‌ها روز شنبه  نوزدهم آبان‌ماه با موضوع بسیج الگویی عملیاتی در منطقه برای جبهه مقاومت روی آنتن می‌رود. قسمت دوم این برنامه هم روز یکشنبه 30آبان ماه با موضوع نقش و کارکردهای ویژه تشکل‌های دانشجویی در ساعت 17:30 بصورت زنده پخش خواهد شد و قسمت سوم نیز روز جمعه پنجم آذرماه  در قالب ویژه برنامه زنده  از ساعت 9 صبح تا 12 روی آنتن رادیو گفت‌وگو خواهد رفت.
رادیو گفت‌و‌گو روی موج fm ردیف 103.5 مگاهرتز  قابل دریافت است؛ علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر امواج رادیو برنامه‌های این شبکه را از طریق برنامه کاربردی ایران‌صدا و یا با مراجعه به سایت رادیو گفت‌و‌گو شنونده باشند.
انتهای پیام/

source