به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، جواد افشار نویسنده و کارگردان سریال حضرت معصومه(س) در برنامه تشرف شبکه یک توضیحاتی درباره آخرین وضعیت این سریال فاخر داد.
او گفت: به اتفاق دوستم حمید رسولی قریب به دو سال نگارش این سریال را پیش بردیم. البته پیش از آن، 12 تا 13 سال پژوهش و تحقیقات این سریال طول کشیده بود. فیلمنامه نهایی را سالِ گذشته ارائه دادیم که در قالب 30 قسمت 50 دقیقه‌ای، این مجموعه تولید شود.
افشار درباره زمانِ ساخت و تولید این مجموعه تلویزیونی،‌ تأکید کرد: الان فیلمنامه آماده است. آقای علی عسکری رئیس سابق سازمان صدا و سیما بسیار علاقه‌ داشتند این کار زودتر کلید بخورد اما امیدوارم‌آقای جبلی با ارادتی که به اهل‌بیت دارند و نگاهِ خوبی به ساختِ سریال‌های فاخر وجود دارد، سریال حضرت معصومه(س) در ماه‌های آتی و سالِ آینده بتوانیم به مرحله تولید برسانیم. 
سریال , صدا و سیما , حضرت معصومه (س) , فیلم , آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) پیش از این در دیدار با رئیس سابق رسانه ملّی خواستار دقت مضاعف و تلاش شایسته سازمان صدا و سیما برای به سرانجام رساندن این سریال شده بود.
حجت‌الاسلام مهدی احمدی معاون فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) هم در این دیدار گفته بود: چهره حضرت معصومه(س) در این سریال نمایش داده نمی‌شود.
یکی از نکاتی که شاید خیلی قابل توجه باشد، دغدغه بسیار زیادِ جواد افشار برای ساخت این سریال تلویزیونی باشد. پروژه‌ای که در ابتدا با ساخت نسخه سینمایی مطرح شد و در ادامه بحثِ تلویزیونی شدنِ آن به میان آمد. 
کارگردان سریال “گاندو” و “کیمیا” یکی از علاقه‌مندی‌هایش ساختِ‌کارهای تاریخی و دینی است؛ همچون کاری که برای زندگی یکی از شاگردان امام صادق(ع) – جابر بن حیّان- ساخت. او در گفت‌وگویی به این نکته اشاره کرده بود که در سفر حج از خدا خواستم ساخت سریال حضرت معصومه(س) را نصیبم کند. از سریال «گاندو» به بعد هر کاری پیشنهاد شد را کنار زدم و از خود حضرت معصومه(س) خواستم این فرصت را ایجاد کنند.
انتهای پیام/

source