کتاب «من در آسمانم» مجموعه اشعاری از فریبا قیومی‌زاده است که زندگینامه شهید مدافع سلامت علی صفرلو را روایت کرده است.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «من در آسمانم» مجموعه اشعاری از فریبا قیومی‌زاده است که با تصویرگری عسل نجاری از سوی انتشارات اکسیژن منتشر شده است. این کتاب زندگینامه شهید مدافع سلامت، علی صفرلو را در قالب شعر بیان کرده و یاد و خاطره او را گرامی داشته است. 
شهید مدافع سلامت علی صفرلو از پرستاران بخش کودکان بود که در زمان شیوع کرونا برای درمان بیماران کرونایی داوطلبانه به این بخش منتقل شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
در معرفی این کتاب می‌خوانیم: «در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی ویروسی از نوع کرونا با عنوان کووید ۱۹ در کشور چین ظهور کرد و به سرعت تمام دنیا را درگیر خود کرد. این ویروس که از راه دهان و بینی منتقل می‌شد تمام مردم دنیا را به زدن ماسک وادار کرد. ویروس کویید ۱۹ در اواخر سال ۱۳۹۸ وارد ایران شد و افراد زیادی را مبتلا کرد. بسیاری از پزشکان و پرستاران برای نجات جان بیماران تلاش کردند و در این راه به شهادت رسیدند.
شهید مدافع سلامت علی صفرلو نیز از پرستاران بخش کودکان بودند که برای کمک به بیماران کرونایی در این جبهه خدمت کردند و در این راه به شهادت رسیدند. این کتاب خلاصه‌ای از زندگینامه این شهید عالیقدر است.»
«کرونا آمد و علی برخاست
رفت تا سنگر سلامت را
پر کند از محبت و ایمان
سر دهد قصه شهامت را
همسرش پای به پای او آمد
تا شریک مدافعان باشد
هر دو رفتند جنگ این ویروس
جان این شهر در امان باشد»
**
«چند مدت گذشت، یک شب سرد
تب علی را گرفت و شد تبدار
اتفاق پر از غمی افتاد
علی آهسته شد تنش بیمار
شمع چشم پر از محبت او
توی طوفان پر تب کرونا
گشت خاموش و ناگهان یک شب
علی قصه رفت پیش خدا»
کتاب «من در آسمانم» به قلم فریبا قیومی‌زاده و با تصویرگری عسل نجاری برای گروه سنی ب. ج در قطع خشتی و در ۲۴ صفحه منتشر شده است.
۵۸۵۸
در پی استقبال گسترده مردم از تعویض لامپ‌های کهنه و سوخته با لامپ‌های جدید و باکیفیت در قالب طرح ملی نورواره ۱و نیز درخواست‌های مکرر مردم و الکتریکی‌ها از بروکس، طرح ملی نورواره ۲ در سراسر کشور اجرا می‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source