به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بسته خبری امروز رادیو و تلویزیون، خبرهایی همچون نمایش «عمق میدان» در شبکه افق، انتصاب سرپرست اداره کل اخبار صدا، ادامه تصویربرداری سریال “پلاک 13″، پخش «بچه مهندس2» از آی فیلم و جایگزین مجموعه “روزگار جوانی” در شبکه پنج مشخص شد به همراه جزئیات در ادامه آمده است:
نمایش «عمق میدان» در شبکه افق
ساخت مستند درباره موضوعات مختلف به جهت دارا بودن اطلاعاتی که اکثرا برگرفته از حقیقت‌اند می‌تواند بیشترین تاثیر را در مخاطب بگذارد و همین موضوع اهمیت ساخت و گسترش آن را چندین برابر کرده است.
به دلیل توجه به همین موضوع رهبر معظم انقلاب مدتی قبل دیداری با مستندسازان داشتند و طی آن فرمودند: امروز دشمنان این ملّت و دشمنان این انقلاب و دشمنان این نهضت عظیم مردمی به سراغ تحریف و دروغ و تغییر واقعیّات در ذهنها و اینها رفته‌اند؛ چیزی که می‌تواند ذهنها را روشن کند، همین مستندهای شما است. البتّه فیلم غیر مستند هم می‌تواند نقش ایفا کند امّا مستند، سرراست‌تر و روراست‌تر و متّکی به واقعیّت و نشان‌دهنده‌ آن است.
شبکه افق سیما به دلیل اهمیت سخنان رهبری درباره مقوله مستند، مجموعه «عمق میدان» را بر آنتن خود قرار داده است که در آن سعی شده طی گفتگو با مستندسازان به تبین سخنان رهبری پرداخته شود.
صدرا عبدالله شاکری، تهیه کننده این مجموعه درباره اهداف ساخت آن گفت: رهبر معظم انقلاب یک هفته پس از دیدار با مستندسازان، مختصری از سخنان خود را مکتوب کردند و حوزه هنری آن را با عنوان منشور مستند انقلاب اسلامی رونمایی کرد. پس از آن به ذهن ما این مهم خطور کرد که باید توجه به عنایت ویژه رهبری این موضوع باید اهمیت بسیاری داشته باشد.
تهیه کننده عمق میدان تاکید کرد: بیشتر زحمت ساخت این مجموعه مستند همانطور که گفتم بر دوش دانشجویان دانشکده خبر خبرگزاری فارس بود و به حمدالله در انتهای از کیفیت مطلوبی هم برخوردار شده است. این مجموعه در 9 قسمت به بررسی عملکرد بخش‌های مختلف درگیر با ساخت مستند از زبان مسئول مستقیم آن واحد پرداخته است. طبق برنامه این مجموعه مستند در سه ماه تولید شد.
وی در پایان ضمن اشاره دوباره به انگیزه اولیه ساخت این مستند که تبیین سخنان رهبری بود، گفت: البته ما در کنار آن انگیزه اولیه به دنبال آن بودیم تا نشان دهیم که فردی در جایگاه رهبری چطور آنقدر دقیق در این حوزه اشراف داشته‌اند. نگاه بازی که پشت منشور مستند انقلاب اسلامی و سخنان رهبری در دیدار با مستند سازان وجود دارد میتواند بسیار راه گشا باشد. آن سخنان آنقدر پخته و دقیق بود که میتوانم همین امروز عمق میدان 2 را درباره آنها تهیه کرد.
علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه هشت قسمتی را تا یکشنبه هفته آینده هر روز به غیر از پنجشنبه و جمعه ساعت 12 ظهر از قاب شبکه افق به تماشا بنشینند.
سرپرست اداره کل اخبار صدا منصوب شد
معاون سیاسی صداوسیما سرپرست اداره کل اخبار صدا را منصوب کرد.
علیرضا خدابخشی معاون سیاسی سازمان صداوسیما محمدرضا اذرپندار را به سمت سرپرستی اداره کل اخبار صدا منصوب کرد.
در متن حکم آذرپندار، آمده است: «نظر به پذیرش مسئولیت رادیو پیام از سوی برادر گرامی شهاب تالی و با توجه به تجارب ارزشمند شما در معاونت سیاسی سازمان صداوسیما جنابعالی را به عنوان سرپرست اداره کل اخبار صدا منصوب می‌کنیم.»
در «پلاک 13» تلویزیون چه خبر است؟
ساخت سریال «پلاک 13» این روزها به کارگردانی آرش معیریان و تهیه‌کنندگی سلیم ثنائی در غرب تهران در لوکیشن ثابتی در حال ضبط است.
تاکنون بیش از 10 قسمت از این سریال از شبکه سه سیما روی آنتن رفته است.
سریال تلویزیونی «پلاک 13» دارای مضمونی طنز و خانوادگی است که با حضور بازیگرانی همچون علی صادقی، شهره سلطانی، امیرحسین صدیق، اردلان شجاع‌کاوه، نگار عابدی، حسین رفیعی، محمود جعفری، مهران ضیغمی، سامان دارابی، فرزانه سهیلی، ستاره حسینی و … تهیه و تولید شده است.
نگارش این سریال را که محصول گروه اجتماعی شبکه سه سیماست، امیر ابیلی به همراه محمدحسن رعیت‌پور، حامد آبکنار و مسعود غزنچایی برعهده دارند.
شبکه سه سیما با سریال «پلاک 13» بار دیگر تولید و پخش سریال‌های کمدی شبانه را در دستور کار قرار داده است که سال‌ها قبل با مجموعه‌هایی چون «زیر آسمان شهر»، «پاورچین» و «نقطه‌چین» پیگیری می‌شد.
«باج» جایگزین «روزگار جوانی» می‌شود
با به پایان رسیدن پخش مجموعه تلویزیونی «روزگار جوانی» در شبکه پنج سیما، سریال «باج» روی آنتن می‌رود.
سریال اکشن «باج» که محصول 2017 کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان و امریکا است، به کارگردانی اریک کن یول تهیه و تولید شده است و قرار است از دوشنبه اول آذر ماه 1400 هر شب ساعت 23 روی آنتن برود و روز بعد ساعت 11 و 19 بازپخش شود.
این سریال در سه فصل پخش خواهد شد و داستان فصل اول آن درباره تیم مذاکره‌کننده‌ای است که به بهانه مذاکره با افراد خلافکار و جنایتکار به نقاط مختلف دنیا سفر می کند. سر تیم آن‌ها اریک است و تیم مذاکره‌کننده این بار یک پسر بچه را که عده‌ای خلافکار او را گروگان گرفته‌اند، نجات داده و به خانواده‌اش باز می‌گرداند.
سعید مظفری، مریم جلینی، علی منانی، نازنین یاری، اکبر منانی، تورج مهرزادیان، حسن کاخی، امیر منوچهری و… دوبلورهای این سریال هستند.
پخش «بچه مهندس 2» از آی‌فیلم
سریال «بچه مهندس 1» هر شب ساعت 22 از شبکه آی فیلم پخش می‌شد و با پایان آخرین قسمت در شامگاه شنبه، 29 آبان ماه، فصل دوم از این مجموعه از امشب یکشنبه، 30 آبان به روی آنتن خواهد رفت.
سریال «بچه مهندس 2» به کارگردانی علی غفاری و تهیه‌کنندگی سعید سعدی برای شبکه دو سیما ساخته شد.
یونا تدین، مانی رهنما، روزبه حصاری، محمدرضا رهبری، بهناز جعفری، ساناز سعیدی، مرحوم پرویز پور حسینی، اندیشه فولادوند، عباس جمشیدی فر، سیما تیرانداز، بهاره رهنما، سوگول طهماسبی، ثریا قاسمی، فرهاد قائمیان و … از بازیگران «بچه مهندس 2»‌اند.
تاکنون چهار فصل از این مجموعه برای پخش از شبکه دو سیما ساخته شده است. «بچه مهندس4» به کارگردانی احمد کاوری ماه رمضان 1400 از شبکه دو پخش شد. 
انتهای پیام/

source