حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، امروز 30 آبان‌ماه در اجلاس مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران طی سخنانی  با اشاره به ضرورت رسمیت بخشیدن بیشتر به حوزه‌های علمیه خواهران از سوی ائمه جمعه گفت: در این صورت بخش زیادی از نگرانی‌های امام و رهبری برای اصلاح امور فرهنگی برطرف می‌شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به مسائل فراروی جامعه که به حوزه‌های علمیه خواهران مربوط می‌شود، اظهار داشت: در مسائلی از قبیل گسترش طلاق، تقلیل ازدواج، فسادهای اخلاق جنسی خارج از خانواده و آسیب‌های فرزندان ناشی از فضای مجازی اگر از این ظرفیت استفاده نکنیم، بعید است بسیاری از معضلات به آسانی حل شود.
او ادامه داد: هیچ چیز مانند انگیزه‌های دینی فرهنگ مردم را حفظ نمی‌کند و اگر حوزه دین از تأثیرگذاری مردم برکنار شودف مردم از حوادث به سلامت نخواهند گذشت.
بهجت پور همچنین به ضرورت تخصصی‌سازی فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران اشاره کرد و گفت: مزیت قطعی تخصصی حوزه‌های علمیه خواهران قدرت ورود به عرصه خانواده است، به گونه ای که بارها مقام معظم رهبری تاکید کرده اند برخی مسائل را زنان بهتر می‌فهمند.
 
 
حجت‌الاسلام بهجت پور از رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خواست تا زمینه‌های فراهم شدن این نگاه را در میان ائمه جمعه نیز فراهم کند.
او با بیان اینکه حوزه‌های علمیه خواهران فرزند انقلاب هستند،اظهار داشت: شایسته است با کمک ائمه جمعه زمینه‌های حضور اجتماعی طلاب فراهم شود چرا که موثرترین جریان توسعه نفوذ طلاب در جامعه ائمه جمعه هستند. بانوان طلبه نیز هر اندازه احساس وجاهت اجتماعی کنند با انگیزه و توان بیشتری نقش‌آفرینی می‌کنند.
او با اشاره به کمک‌های دولتی به حوزه‌های علمیه گفت: حمایت‌های دولت به گونه ای نباشد که ماندگاری حوزه وابسته به این حمایت‌ها شود، بهترین حمایت دولت کمک به استقلال مالی حوزه است.
انتهای پیام/

source