به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ملیکا زارعی معروف به خاله شادونه مجری برنامه‌های کودک است. وی متولد 1365 در تهران است. او از سال سوم دبستان فعالیت هنری خود را با اجرا در برنامه تازه‌ها از شبکه 2 آغاز کرد و در سال 1382 در سریال «دوران سرکشی» یک سکانس بازی کرد و بعد در مجموعه «مهر خاموش» بازی کرد و از سال 1383 همزمان با قبولی در دانشگاه به عنوان مجری برنامه کودک و با نام خاله شادونه مشغول به کار شد. به خاطر صدای کودکانه‌اش خیلی زود در دل بچه‌ها جا باز کرد.
ملیکا زارعی در گفت‌وگو با رادیو صبا از شروع کار در این حرفه صحبت کرد و توضیح داد: برای اولین بار در سال 1373 در برنامه «تازها» کاری از گروه کودک ونوجوان شبکه دو سیما در تلویزیون شروع به کار کردم و بعد مجموعه مهر خاموش و متهم گریخت را بازی کردم. الان می‌خواهم فقط مجری برنامه کودک باشم چون دوست دارم با تصویر خاله شادونه در ذهن کودکان باقی بمانم.
مجری این برنامه درباره اسم “خاله شادونه” به عنوان مجری برنامه کودک پرسید چرا اسم  خاله شادونه برای شما انتخاب شد؟ او این چنین پاسخ داد: در این برنامه به دنبال اسمی فانتزی برای مجری بودیم که پیام‌آور شادی و دوستی برای بچه ها باشد به نظرمن این اسم خوبی است و در کنار آن هم به دنبال مجری شاداب و خوشرویی بودند که من به خاطرخوشرویی و خنده‌هایم برای اجرای این برنامه انتخاب شدم.
مجری برنامه کودک در خصوص عشق و علاقه‌اش به کودکان گفت: از دوران کودکی، بچه‌های کوچکتر از خودم را دوست داشتم و عاشق بچه‌ها هستم و با آنها ارتباط دوستانه دارم  اما از زمانی که مادر شدم این حسّ مادری به عشق و علاقه من افزود و حسّ بهتری در کنار بچه‌ها دارم.
وی در ادامه گفت: الان که به خاطر کرونا مجبورم بدون حضور بچه‌ها برنامه را اجرا کنم، این کار برایم سخت‌تر است چون من از بچه‌ها انرژی می‌گیرم. وقتی در کنار بچه‌ها هستم خودم را در دوران کودکی می‌بینم و فکر می‌کنم هنوز بچه‌ام و این حس روی اجرای من مؤثر است.
زارعی درباره موضوع برنامه که به فضای مجازی برمی‌گشت، تأکید کرد: من در فضای مجازی به دنبال آنم که چیزی به دانسته‌هایم اضافه کنم و کامل‌تر شوم، این فضا بسیار متنوع است، متأسفانه برخی استفاده نادرست از این فضا می‌کنند و این باعث می‌شود که از این فضا آسیب ببینند به نظر من همه باید تلاش کنیم از این فضا در جهت کامل شدن خودمان استفاده کنیم نه این که با استفاده نادرست از آن متضرر هم بشویم.
انتهای پیام/

source