به گزاش خبرگزاری تسنیم، چهل و چهارمین قسمت از برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «جایی که نبودم» به کارگردانی مصطفی سیفی روی آنتن شبکه مستند می‌رود.
مستند «جایی که نبودم» روایتی تصویری از عملیات در منطقه الضلوعیه عراق و مقاومت مردم این منطقه در حفاظت از آستان مبارک «سیدمحمد» است. سیدمحمد، عموی امام زمان (عج) است و بارگاه مقدس ایشان یکی از اماکن متبرکه برای اهل سنت و شیعه به شمار می‌رود.
این فیلم مستند با استفاده از اسناد تصویری نشان می‌دهد که اهالی سنت و شیعیان در کنار یکدیگر در حال مبارزه با داعش‌اند و در دفاع از مزار سیدمحمد دوشادوش یکدیگر می‌جنگند، رشادت به خرج می‌دهند و حتی به شهادت می‌رسند. «جایی که نبودم» غلط بودن ادعاهای غیرواقعی رسانه‌های غربی در ماجرای مبارزه با داعش را به اثبات می‌رساند.
 
امام زمان (عج) , داعش | گروه تروریستی داعش , مستند , شبکه مستند ,
مرتضی شعبانی، تهیه‌کننده این فیلم مستند پیش‌تر در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اسناد تصویری در این مستند که نشان از وحدت شیعه و سنی در مبارزه با داعش می‌دهد، گفته بود: متأسفانه بسیاری از رسانه‌های غربی تلاش می‌کنند تا به این موضوع دامن بزنند که در سوریه و عراق، شیعیان اهالی سنت را می‌کشند اما این فیلم با استفاده از اسناد تصویری نشان می‌دهد که چنین روایتی صحت ندارد، بلکه اهالی سنت و شیعیان در کنار یکدیگر در حال مبارزه با داعش‌اند. به نظرم بزرگترین دستاورد این فیلم نمایش همین موضوع و اثبات باطل بودن ادعاهای غیرواقعی در این زمینه است.
شعبانی درباره نقش محوری شهید تقوی در این فیلم مستند گفت: شهید حمید تقوی از کهنه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، محوریت این فیلم مستند است؛ او برای کمک به نیروهای جبهه مقاومت و اهالی سنت که در مبارزه با داعش هستند، وارد منطقه شده و تیم مستندسازی به دنبال پیدا کردن اوست اما زمانی به او می‌رسد که به شهادت رسیده است. با این حال تصاویر چند ماه قبل او را به صورت آرشیوی داریم.
در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور مصطفی شوقی، روزنامه‌نگار و مستندساز و علیرضا مجیدی خبرنگار برگزار می‌شود. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه 2 آذر ساعت 20 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 3 آذر ساعت 8:30 و جمعه 5 آذر ساعت 15 است.
امام زمان (عج) , داعش | گروه تروریستی داعش , مستند , شبکه مستند ,
«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت 20 روی آنتن شبکه مستند می‌رود.
انتهای پیام/

source