حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور با تأکید بر اینکه برای تحقق دیپلماسی فرهنگی باید به سمت تحول پیش برویم، گفت: شعار دوره جدید، تحقق دیپلماسی فرهنگی در تراز انقلاب اسلامی با توجه به گام دوم انقلاب خواهد بود.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مراسم معارف خود، با گرامیداشت یاد و گرامیداشت شهدای اقتدار فرهنگی این سازمان اظهار کرد: در دوره جدید در تلاش هستیم، کارآمدسازی کنیم؛ ظرفیت‌های غیر فعال را فعال و ظرفیت‌های بالقوه را توسعه دهیم.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های این دوره و خواسته‌های مشترک مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، مجلس شورای اسلامی و وزیر ارشاد، تحول است. ان شاءلله دوره تحول را در دوره دهم، شاهد خواهیم بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور بیان کرد: مقام معظم رهبری کمبود و ناکافی بودن کار فرهنگی در سطح تراز  انقلاب اسلامی را آسیب اصلی فعالیت‌های ما می‌دانند. نه تنها سازمان فرهنگ و ارتباطات سلامی بلکه در مجموع، ایشان نسبت به اینکه کار فرهنگی انجام نمی‌شود، گله مند هستند.
وی ادامه داد: به همین منظور، شعار دوره دهم را دیپلماسی فرهنگی در تراز  چهل واره گام دوم انقلاب اسلامی انتخاب کردیم؛ در حقیقت تحقق در سه حوزه سازمانی، ملی و فراملی را فراهم خواهیم کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور با تأکید بر اینکه برای تحقق دیپلماسی فرهنگی باید به سمت تحول پیش برویم، گفت: شعار دوره جدید، تحقق دیپلماسی فرهنگی در تراز  انقلاب اسلامی با توجه به گام دوم انقلاب خواهد بود.
وی اذعان کرد: سعی ما بر این است تا از همفکری مجموع حلقه‌های میانی، جوانان خوش فکر، صاحبان اندیشه در کشور، هیأت اندیشه ورزی را برای جهبه فرهنگی انقلاب تشکیل دهیم تا با همفکری آنان حرکت رو به جلویی را ترسیم کنیم.
دیپلماسی فرهنگی تأثیر مستقیم بر اقتصاد کشور دارد
رئیس جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سرلوحه قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، کاهش تصدی گری و ایفای نقش تسهیل گر برای مشارکت‌های مردمی و جبهه فرهنگی انقلاب، تأمین اشراف سیاست گذاران محیط فرهنگی بین‌المللی و تبدیل دیپلماسی فرهنگی به مسئله مهم کشور از سیاست‌های اصلی پیش روی این سازمان برشمرد.
وی همچنین، گفت: دیپلماسی فرهنگی تأثیر مستقیم بر اقتصاد کشور دارد. اگر امروز موفق شویم تصویر خوبی از جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نمایش دهیم، حتما همه آحاد مردم از آن بهره‌مند خواهند شد. ما تلاش خواهیم کرد دیپلماسی فرهنگی را تبدیل به مسئله مهم ملی کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور اظهار کرد: دیپلماسی عمومی به عنوان مؤثرترین ابزار در عصر حاضر، معرفی فعالیت‌های هنری و نمایشی با محتوای غنی، معرفی و ایجاد لینک میان مفاخر علمی و هنری کشور، گسترش زبان فارسی و اجرای فعالیت‌های قرآنی از دیگر مواردی است که بدان توجه ویژه خواهد شد.
وی تأکید کرد: در کشور کمتر به دیپلماسی فرهنگی اهمیت داده شده و تقویت این توجه در داخل و خارج کشور بسیار مهم است و رویکردها باید به این سوء پیش برود.
ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سابق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنرانی خود در این مراسم، گفت: در ابتدا تشکر می‌کنم از مقام معظم رهبری (حفظه الله) که به بنده لطف داشتند و اعتماد کردند و بنده سعی کردم در تمام این مدت منویات ایشان را مورد وثوق قرار داده و محقق کنم.
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز، خیلی توصیه‌های ناب و مهمی در مسیر رویکردی این سازمان به ما داشتند و ما در مجموعه از آن‌ها بهره بردیم.
ابراهیمی‌ترکمان افزود: تشکر می‌کنم از همه همکاران و افراد، مجموعه‌ها و سازمان‌هایی که در این مسیر با ما همکاری داشتند و برای مدیریت جدید آرزوی توفیق دارم. امیدوارم در دوره جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیریت آقای اسماعیلی، این سازمان به تعالی برسد و با قدرت اهدافش را پیش ببرد.
در ادامه، از خدمات هشت ساله ابوذر ابراهیمی‌ترکمان تقدیر و حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی ایمانی‌پور با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رییس جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی معرفی شد.
گفتنی است؛ در این مراسم رؤسای قبلی سازمان فرهنگ  ارتباطات اسلامی همچون حجت‌الاسلام محمود محمدی‌عراقی، سید مهدی مصطفوی، محمدباقر خرمشاد و برخی از نمایندگان مجلس، جمعی از مدیران فرهنگی کشور، رایزنان فرهنگی ایران از ۶۰ کشور جهان به صورت برخط و اصحاب رسانه نیز حضور داشتند.
انتهای پیام

source