رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها،با بیان اینکه فعالیت های جهادی موجب ساخته شدن و توانمندی جوانان برای حضور در عرصه های بزرگتر است، گفت: باید از فعالیت های داوطلبانه و جهادی دانشجویان حمایت کنیم
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در جمع گروه های جهادی پزشکی شهید کاظمی آشتیانی گفت: مجموعه گروه های جهادی که در آن حضور داریم به نام شهیدی است که یک دانشمند مخلص و بی ادعا بود و شهید کاظمی آشتیانی همیشه وارد عرصه های سخت و پیچیده ای می شد که کسی جرأت ورود به آن را پیدا نمی کرد و ما در سیره زندگانی حضرت امیرالمومنین(ع) همین تعبیر را داریم که ایشان بین کارها نگاه می کردند که کدام کار سخت‌تر است و آن کار را انتخاب می‌کردند.
وی با اشاره به روایتی از امام علی علیه السلام عنوان کرد: در جای دیگر امیرالمومنین از شیعیان می خواهند که شما نمی توانید مانند من زندگی کنید اما به علی کمک کنید با ورع پاکدامنی اجتهاد و کوشش، منظور حضرت به کار گرفتن تمام تلاش است و اینکه حرف محکم و استوار بزنید.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: گروههای جهادی یعنی گروه‌هایی که مسیرها را اینگونه انتخاب می‌کنند و متحمل کارهای سخت می شوند و هیچ کس به شما در این مسیر پاداش نمی دهد و زمانی که شما در این امر قرار می‌گیرید از کسی یا گروهی و یا سازمانی انتظاری ندارید و آنچه انسان ها را به سمت این فعالیت ها می برد آن جوشش درونی است که از خیر خواهی، دیگر دوستی و نفع برای مردم و اخلاص است و آن عدم امکان آرام گرفتن در جای خود است. 
وی گفت: آنچه که در کارهای جهادی به دست می آورید با آنچه که هزینه می کنید اصلاً قابل مقایسه نیست و خدمتی که شما دریافت می کنید چند برابر خدمتی است که به مردم ارائه می دهید. 
وی در ادامه افزود: در فعالیت‌های جهادی غیر از اجر و برکتی که خداوند به شما عنایت می‌کند آن سازندگی است که در وجود شما اتفاق می افتد و توانمندی برای عرصه های بزرگ و خیلی بالاتر و آن چیزی که این اتفاق را رقم می زند همان تحمل سختی هایی است که در اردوهای جهادی متوجه آن هستیم و همه این سختی ها به نسبت آن چیزی که به دست می آورید در ساخته شدن بسیار ناچیز است.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی خاطر نشان کرد: حضرت امیر علیه السلام در عبارتی در روایتی می‌فرمایند که درختی که در بیابان رشد می‌کند و باغبان ندارد آن درختی است که تنه محکم‌تر در مقابل طوفان ها و چوبی مقاوم در برابر شکستن و حرارت بیشتر در هنگام آتش گرفتن دارد و  کسی که خود ساخته است به مانند همین درخت است که در بیابان رشد می کند.
وی در پایان خطاب به اعضای گروه های جهادی پزشکی شهید کاظمی آشتیانی گفت: شما جوانان و دانشجویان به دلیل کارهایی که در گروه‌های جهادی انجام می دهید و به دلیل تحمل کارهای سخت همین گونه رشد می کنید و خود ساخته می‌شوید و برای عرصه های بزرگتر خود را آماده می کنید؛ به همین جهت باید از فعالیت های جهادی حمایت شود چرا که فعالیت‌های جهادی آثار بسیاری دارد یکی از این اثرات این است که ما را متوجه نعمت هایی می کند که خداوند به ما عنایت کرده است و ما باید شکر گزار آن باشیم.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source