فیلم جدید «آخرین دوئل» ساخته «ریدلی اسکات» با فروش ۲۷ میلیون دلاری تاکنون با شکستس بزرگ در گیشه رو به رو شده اما کارگردان فیلم دلیلی جالب برای شکست فیلمش در گیشه اعلام کرده است.
به گزارش ایسنا،  «آخرین دوئل» جدیدترین ساخته «ریدلی اسکات» که با بازی «مت دیمون»، «آدام درایور»، «جودی کومر» و «بن افلک» همراه شده، گرچه مورد تحسین منتقدین قرار گرفته اما تاکنون در گیشه عملکرد ناامیدکننده‌ای داشته و تنها ۲۷ میلیون دلار فروش داشته درحالی که ساخت این درام حماسی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته است. 
با وجود شکست «آخرین دوئل» در گیشه اما «ریدلی اسکات» همچنان از فیلمش دفاع کرده و دلیل این شکست را نسل جوانی معرفی کرد که با گوشی‌های تلفن همراه بزرگ شده‌اند و این جوانان چیزی یاد نمی‌گیرند، مگر این که از طریق گوشی همراهشان باشد. به طور کلی این همان چیزی است که امروز در فیسبوک با آن سر کار داریم و این جهت‌گیری اشتباه موجب شده که اعتماد به نفسی اشتباه به جوانان داده شود.
«اسکات» که ساخت فیلم هایی چون «بیگانه»،«بلیدرانر»، «تلما لوئیس»، «مریخی» و «گلادیاتور» را در کارنامه دارد هم اکنون با آماده‌ سازی فیلم «خاندان گوچی» از شانس های اصلی اسکار پیش رو محسوب می شود، همچنین عنوان کرد: «همه ما فکر می کردیم «آخرین دوئل» فیلمنامه فوق العاده ای دارد و آن را ساختیم. شما نمی‌توانید همیشه برنده شوید و هرگز از هیچ یک از فیلم‌هایی که ساخته‌ام پشیمان نیستم. خیلی زود یاد گرفتم که منتقد خودم باشم، تنها چیزی که واقعا باید در مورد آن نظر داشته باشیم، کاری است که انجام می‌دهیم. پس به کارتان ادامه دهید و مطمئن باشید که خوشحال هستید و به عقب نگاه نکنید». 
درام تاریخی «آخرین دوئل» بر اساس کتابی نوشته «اریک جَگر» ساخته شده و درباره مردانی در قرن ۱۴ میلادی است که به آنها دستور داده شده تا در جنگ تا پای جان مبارزه کنند. این فیلم شامل صحنه‌های نبرد خونین و بی رحمانه و یک دوئل پایانی خشن است که از بهترین صحنه‌های مبارزه در آثار «ریدلی اسکات» به شمار می‌رود.

انتهای پیام

source