معاون گردشگری در دیدار با سفیر ایران در عراق تاکید کرد: ساماندهی وضعیت گردشگران عراقی، تلاش برای توزیع جغرافیایی سفر آن‌ها در سراسر کشور و افزایش مدت زمان ماندگاری‌ آن‌ها از اولویت‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مواجهه با بازار گردشگری عراق است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری، علی‌اصغر شالبافیان در دیدار با ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: در تلاش هستیم تا با ساماندهی وضعیت گردشگران عراقی که با اهداف مختلف زیارت، درمان، سلامت و سیاحت به کشورمان سفر می‌کنند، میزبانی شایسته‌ای از آن‌ها داشته باشیم.
او با بیان این‌که بازار گردشگری عراق از اولویت‌های مهم همکاری‌های بین‌المللی گردشگری ایران به شمار می‌آید، افزود: ایجاد ساختار نظام‌مند در زمینه گردشگران ورودی به کشور و فراهم آوردن شرایط ایمن میزبانی در ایام کرونا، رویکرد اصلی ما پس از آغاز صدور دوباره روادید به حساب می‌آید، از این رو در تلاشیم با از میان برداشتن موانع و چالش‌های موجود در بخش گردشگری دو کشور به راهکارهای اجرایی مورد توافق طرفین دست یابیم.
ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق نیز برای همکاری در تقویت بازار گردشگری دو کشور اعلام آمادگی کرد.
او همچنین به فعالیت برخی افراد سودجو در ارائه خدمات گردشگری اشاره کرد و گفت: بسیار خرسندم که ساماندهی گردشگران عراقی از اولویت‌های وزارت گردشگری ایران است.
دو مقام مسؤول همچنین بر پیگیری برگزاری نشست‌های بخش خصوصی ایران و عراق تاکید کردند.
هفته گذشته نیز یک هیأت از اقلیم کردستان عراق به ایران سفر کرده بود و روز چهارشنبه ۳ آذرماه هیأت دیگری وارد مشهد خواهد شد تا ظرفیت‌های گردشگری مذهبی و سلامت ایران را در پرسفرترین مقصد عراقی‌ها در ایران بررسی کند.
انتهای پیام

source