در پی تاکید سازمان صداوسیما مبنی بر پیگیری انتشار مطلب موهن نسبت به سردار شهید سلیمانی در صفحه شخصی یکی از عوامل سریال‌ها، نامه‌ای با مهر و امضای مدیرعامل بنیاد مکتب حاج قاسم خطاب به رییس صداوسیما منتشر شده که در آن خواسته شده است با رأفت اسلامی دربارۀ انتشار این مطلب تصمیم‌گیری شود.
به گزارش ایسنا، متن توهین‌آمیز منتشرشده در حساب کاربری یکی از عوامل سریال‌های صداوسیما، در روزهای اخیر واکنش بخش‌هایی از این رسانه را به همراه داشت و روابط عمومی سازمان صداوسیما در اطلاعیه‌ای با تاکید بر اینکه «فرد یادشده هیچگونه رابطه استخدامی‌ با سازمان صداوسیما ندارد»، اعلام کرد، «در حال پیگیری اقدامات قانونی لازم در این خصوص است.»
یک روز پس از این اطلاعیه، حالا نامه‌ بنیاد مکتب شهید سلیمانی به رییس سازمان صداوسیما رسانه‌ای شده است که در آن از پیمان جبلی درخواست شده است که «با توجه به اظهارات فرد یادشده درباره این موضوع، با رأفت اسلامی نسبت به این موضوع تصمیم‌گیری شود.»
در متن این نامه که به امضای حمید اصلانی، مدیرعامل بنیاد حاج قاسم رسیده، خطاب به رییس رسانه ملی آمده است:
«سلام علیکم
در روزهای گذشته جریانی کور در خارج کشور که از محبوبیت شهید سلیمانی نگران بوده و هست، در تلاشی ناشیانه، با جعل نامه‌ای منتسب به خانم زینب سلیمانی در مورد کمک ۲ میلیون دلاری به ازدواج دختران لبنانی، توان رسانه‌ای خود را به میدان آورد تا با غبارآلود کردن فضا، بتواند بر افکار دوستداران این شهید تاثیر بگذارد.
هرچند عموم مردم بصیر ایران متوجه حقیقت ماجرا بودند، اما برخی از هموطنان تحت تاثیر این خبرسازی جریان سعودی قرار گرفته که مطلب منتشر شده از بستگان همکاران رسانه ملی هم در همین چهارچوب ارزیابی شد.
اکنون ضمن سپاس از توجه رسانه ملی به پاسداشت یاد و نام شهید سلیمانی پیرو اطلاعیه روابط عمومی سازمان صداوسیما در خصوص پیگیری انتشار مطلب موهن نسبت به سردار شهید سلیمانی در صفحه شخصی یکی از عوامل آن سازمان، خواهشمند است با توجه به اظهارات فرد یاد شده درباره این موضوع، با رأفت اسلامی نسبت به این موضوع تصمیم گیری شود؛ چرا که مشی شهید سلیمانی، اشداء علی الکفار و رحماء بینهم است. شهید سلیمانی دختران سرزمین خود را دختران خود می دانست و هیچ پدری را سودای برخورد با دختر خود نیست. سرمایه بزرگ شهید سلیمانی، محبت مردم است.
از زحمات آن مجموعه معزز کمال تشکر و امتنان را داریم.»
بر اساس این گزارش ایسنا، یکشنبه، ۳۰ آبان ماه و ساعتی پس از انتشار متن توهین‌آمیز منتسب به یکی از عوامل سریال «روزگار جوانی ۲» در شبکه اجتماعی اینستاگرام و بازنشر آن توسط برخی رسانه‌های بیگانه، شبکه پنج سیما با انتشار اطلاعیه‌ای و انتخاب این بیت که «آنجا که عقاب پر بریزد / از پشه لاغری چه خیزد»، این اتفاق را به هک کردن گوشی فرد مذکور نسبت داد.
ساعاتی بعد و در پی این اظهار نظر از سوی شبکه پخش کننده سریال «روزگار جوانی ۲»، روابط عمومی صداوسیما هم درباره این متن موهن اطلاعیه‌ای صادر کرد که از زاویه ای دیگر به موضوع پرداخته و در آن تاکید شده بود، «فرد یادشده هیچگونه رابطه استخدامی‌ با سازمان صداوسیما ندارد».
متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:
«باسمه تعالی
به اطلاع مخاطبان محترم رسانه ملی می‌رساند اخیرا متنی موهن در صفحه اجتماعی یکی از عوامل سریال روزگار جوانی ۲ منتشر شده که افکار عمومی را جریحه‌دار کرده است. لازم به توضیح است فرد یادشده هیچگونه رابطه استخدامی‌ با سازمان صداوسیما ندارد. بدیهی است افراد متعددی در قالب برنامه‌ها و سریال‌های برون‌سپاری شده تحت عناوین مختلف با تهیه‌کنندگان این برنامه‌ها همکاری می‌کنند که این همکاری واجد هیچ‌گونه حق ارتباط استخدامی‌با صداوسیما نیست.»
در پایان این اطلاعیه هم چنین آمده است، «روابط عمومی سازمان صدا و سیما ضمن تقبیح انتشار مطالب موهن در صفحه شخصی منتسب به فرد مذکور، به آگاهی عموم مخاطبان عزیز می‌رساند سازمان در حال پیگیری اقدامات قانونی لازم در این خصوص است.»
انتهای پیام

source