ایسنا/همدان فرمانده پیشین کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیةالله (عج)، گفت: همه افرادی که به دنبال ثبت آثار شهدا هستند و قلم میزنند، اهداف والای شهدا را دنبال می‌کنند و بدانید که بدون مجاهدت و تلاش، از بهشت خبری نیست.
به گزارش ایسنا، سرلشکر عزیزاله جعفری پنج‌شنبه ۴ آذرماه در اختتامیه چهارمین جشنواره دوسالانه حبیب حرم در همدان، اظهار کرد: شهید همدانی از ابتدای پیروزی انقلاب در عرصه امنیتی حضور داشتند و با شروع جنگ حضور مجاهدانه‌ای در جبهه‌ها داشته و  در تشکیل تیپ محمد رسوالله تاثیرگذار بودند. در اواسط جنگ مسئولیت تیپ‌ها و قرارگاه‌های مختلف را برعهده داشتند و پس از دفاع مقدس، گرایش خود به کارهای فرهنگی و اجتماعی را نشان دادند. 
جعفری با اشاره به برجستگی شهید همدانی در عرصه‌های دفاعی و امنیتی، ادامه داد: با ظهور داعش به سوریه رفتند و تشکیل جبهه مقاومت در سوریه با تلاش شهید همدانی،شکل گرفت.
وی در رابطه با کار فرهنگی در حوزه انقلاب، بیان کرد: پیام‌رسانی خون شهدا، مجاهدت و تلاش فرهنگی است و افرادی که پیام و هدف خون شهدا را به نسل آینده منتقل کنند، همان کار حضرت زینب پس از عاشورا را انجام می‌دهند.
فرمانده پیشین کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیةالله (عج)، مطرح کرد: جهاد و تلاش باید خالص، برای خدا، همراه با سخت‌کوشی و صبر در برابر مشکلات باشد. 
جعفری با بیان اینکه روحیه‌ی بسیجی در همه پاسداران و شهدای عزیز، مقدم بر نظامی‌گری بوده، مطرح کرد: همه شهیدان قبل از نظامی، فرهنگی بودند و هستند و کارشان به خاطر اعتقاد و آرمان در عرصه سیاسی و اجتماعی مقدم بر کار نظامی است و عمل نظامی بر اثر روحیه اعتقادی، آن‌ها را به عرصه دفاع کشانده و می‌کشاند. 
وی ادامه داد: هر شهیدی با خصوصیات خاص خود، گوشه‌ای از این عرفان و ایمان و اعتقاد را به ما نشان می‌دهد. ابعاد دینی و اعتقادی، شهدا را در این مسیر به اوج عرفان و شهادت در راه خدا می‌کشاند. 
فرمانده پیشین کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیةالله (عج) در رابطه با انقلاب اسلامی، توضیح داد: هدف انقلاب اسلامی، فقط از بین بردن رژیم پهلوی و جایگزینی نظام اسلامی نبود بلکه انقلاب به دنبال پیاده سازی احکام اسلامی در جامعه بود که بسیاری از این اهداف، با وجود دستاوردهای بزرگی که داشتیم، هنوز محقق نشده است.
جعفری ادامه داد: ساختن جامعه اسلامی عدالت محور، اخلاق محور و فرهنگ محور از اهداق انقلاب است که هنوز با آن، فاصله داریم. رساندن پیام شهیدان مربوط به اهداف انقلاب است که باید به دنبال آن باشیم. رهبر انقلاب از همه به ویژه جوانان می‌خواهند که اهداف شهیدان را محقق کنند.
وی خاطرنشان کرد: در طول گام اول انقلاب، تشکیل نظام اسلامی و دفع تهدیدات انجام شده که دستاورد والایی است و در حال حاضر، هیچ کشوری حتی بزگترین قدرت‌ها، اقدام موفقیت آمیز علیه جمهوری اسلامی نداشتند. در گام دوم انقلاب، با مجاهدت و تلاش مجاهدین مومن انقلابی و ولایی، همه افرادی که به دنبال ثبت آثار شهدا هستند و قلم میزنند، اهداف والای شهدا را دنبال می‌کنند و بدانید که بدون مجاهدت و تلاش، از بهشت خبری نیست.
انتهای پیام

source