سرپرست هیأت باستان‌شناسی شهرسوخته از آغاز نوزدهمین فصل کاوش در این محوطه خبر داد و گفت: این کاوش‌ها به مدت دو ماه ادامه خواهد یافت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، سید منصور سیدسجادی سرپرست هیأت باستان‌شناسی با اعلام این خبر گفت: پژوهش‌های این فصل از کاوش به دلیل محدودیت اعتبارات در منطقه مسکونی محوطه شهرسوخته متمرکز است.
او با اشاره به اینکه فعالیت‌های باستان‌شناسی این فصل در سه کارگاه انجام می‌شود تصریح کرد: کارگاه نخست در منطقه مسکونی شرقی واقع شده که فعالیت‌های باستان‌شناسی در آن با هدف دستیابی به لایه‌های قدیمی‌تر صورت می‌گیرد.
سیدسجادی افزود: در کارگاه شماره ۳۳ که دومین کارگاه است ادامه فعالیت‌های سه فصل گذشته دنبال می‌شود.
او سومین کارگاه را کارگاه شماره ۳۹ عنوان کرد که در منطقه مسکونی واقع شده و فعالیت هیأت باستان‌شناسی در آن با هدف یافتن ساختمان‌ها و معماری جدید در حال انجام است.
سرپرست هیأت باستان‌شناسی گفت: دستیابی به چگونگی توزیع اتاق‌های کار، آشپزخانه، حیاط و سایر تأسیسات یک ساختمان در بخش‌های مربوط به دوره سوم استقرار در شهرسوخته در این فصل مورد نظر است.
او در ادامه از آغاز دیجیتال‌سازی اطلاعات به دست آمده در فصول گذشته خبر داد و افزود: درنظر داریم با این اقدام اطلاعات کاملی را تهیه و در اختیار پژوهشگران و محققان قرار دهیم.
سیدسجادی گفت: در نوزدهمین فصل کاوش در شهر سوخته فعالیت‌های میان رشته‌ای نظیر مطالعات گیاه باستان‌شناسی، استخوان‌شناسی باستانی جانوران و انسان‌شناسی نیز دنبال می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *