به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام مرتضی جلیلی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در بخش پایانی همایش علمی و پژوهشی «مکتب حاج قاسم؛ دانشگاه و رسانه» با گرامیداشت روز نهم دی (روز بصیرت) گفت: با توجه به آیات “قرآن مجید” سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از بارزترین مصادیق انسان‌های بصیر و دارای بصیرت در همه ابعاد زندگی بودند. ایشان تربیت یافته مکتب امیر المومنین (ع) اند و به فرموده مقام معظم رهبری اگر حاج قاسم مصداق تمام و کمال یک بسیجی‌اند، به دلیل رشد در مکتب حضرت علی (ع) است.
وی با اشاره به حدیث «کوری چشم آسان‌تر از نداشتن بصیرت است» از امیرالمؤمنین سخنان خود را ادامه داد و گفت: آنقدر بصیرت بااهمیت است که در روایات داریم کسی که بصیرت ندارد دانش او بی‌فایده است و اگر علم با بصیرت نباشد صاحب خود را به قهقرا خواهد برد. نور بصیرت روح حیات است؛ بصیرت یعنی قدرت تشخیص پیدا کردن، بعضی وقت‌ها، همه جا تاریک است و کسی می‌تواند از این تاریکی خلاص شود که بصیر باشد.
جلیلی تصریح کرد: بصیرت باید اعتقادی باشد و یکی از مهم‌ترین بصیرت‌ها توجه به مبحث امامت است. همه بزرگداشت‌ها برای ائمه یادآور این نکته است که مردم زمان صدر اسلام نسبت به امامت و ولایت بصیرت نداشته‌اند و آنها را افراد عادی می‌پنداشتند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی بیان داشت: اگر می‌خواهید ببینید چه کسی نسبت به مقام امام بصیرت دارد در این زمانه ببینید چه قدر نسبت به مقام ولی فقیه بصیرت دارد. حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک نمونه بارز و الگو در بصیرت نسبت به ولی فقیه است.
وی خاطر نشان کرد: حاج قاسم را نگاه کنید؛ امام شناسی ایشان در چه حدی است و بصیرت ایشان در مبحث امامت چگونه است؟ به جرات میتوان بگویم اگر میخواهید ببینید در زمانه ما چه کسی نسبت به مقام امامت بصیرت دارد ببینید نسبت به ولی فقیه چقدر بصیرت دارد.
وی با طرح این سوال که چه کار کنیم تا صاحب بصیرت باشیم، گفت: اول، داشتن تفکر و اندیشه و نپذیرفتن هر مطلبی و تحقیق در مورد آن و دوم تلاش برای فهمیدن که کلید دستیابی به بصیرت است.
در ادامه این همایش تعدادی از پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه «مکتب حاج قاسم، دانشگاه و رسانه» ارائه شد که به شرح زیر است: 
دانشجو
عنوان پایان نامه
فاطمه السادات رباطی
دستاوردهای تحقیقاتی در حوزه مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی
ساره فداکار
بررسی مقایسه‌ای تحولات بازسازی در عتبات عالیات قبل و بعد از حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
الهام محمودی
مقایسه تطبیقی شاخص‌های مدیریت جهادی با ویژگی‌های مدیریتی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی
سید آیت الله موسوی
ارزیابی تأثیر اندیشه های سیاسی مقام معظم رهبری در اندیشه های سیاسی شهید حاج قاسم سلیمانی
هدی مهرابی‌زاده
بررسی مدیریت جهادی در برانگیختن روح جمعی جامعه به منظور خدمتگزاری مؤثر؛ مطالعه موردی مدیریت جهادی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
بهمن پرواز
بررسی الگوی تعامل با اهل سنت براساس مکتب سردار سپهبد سلیمانی در ایجاد وحدت و امنیت جهان اسلام از دیدگاه مدیران آموزش و پرورش شهر زاهدان
الیاس رضائی سرتائی
بررسی تحلیلی سبک مدیریت شهید سلیمانی در پیشبرد اهداف سیاسی در منطقه خاورمیانه
فرزانه حاج محمدی
تأثیر آموزش مفهوم اقتدار با تأکید بر آموزه‌های سردار سلیمانی برنظم‌پذیری دانش‌آموزان پسر مقطع متوسطه دوره اول شهر رفسنجان
فاطمه شریفی سروشک
بررسی و مقایسه شاخص‌ها و ویژگی‌های مدیران موفق و ویژگی‌های مدیریتی سردار حاج قاسم سلیمانی
سمیه خواجه حسینی صالح آباد
بررسی تطبیقی شاخص‌های انسان خودشکوفا با ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی
 
انتهای پیام/ 

source