مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به استقبال خوب صورت گرفته از دومین جشنواره بین‌المللی کتاب حوزه ایثار و شهادت با عنوان سرخ‌نگاران، از ارسال ۷۰۰ عنوان کتاب از ۴۰ ناشر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد.
به گزارش ایسنا، رحیم نریمانی با بیان اینکه جشنواره بین‌المللی «سرخ‌نگاران» برای کتاب‌های منتشر شده ارسالی ۹۸-۹۹ با شعار «فرهنگ ایثار و شهادت محور شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی» برگزار می‌شود، توضیح داد: تاکنون ۷۰۰ عنوان کتاب از ۴۰ ناشر برای دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. این آثار در دو گروه «کودک و نوجوان» و «بزرگسال» و در ۳ بخش «ادبیات و هنر»، «مستندنگاری» و «نقد و پژوهش» مورد داوری قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه اختتامیه این جشنواره در اسفندماه سال جاری در آستانه هفته شهید برگزار می‌شود گفت: رسانه کتاب در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارتباط بین نسلی اثربخشی زیادی دارد و بنیاد شهید و امور ایثارگران با تفکیک مخاطبان برای رده‌های سنی مختلف نسبت به انتشار کتاب اقدام می‌کند و نویسندگان این حوزه را مورد حمایت قرار می‌دهد.این جشنواره با حمایت و مشارکت بیش از ۱۴ دستگاه و سازمان فرهنگی کشور برگزار خواهد شد.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: انگیزه‌دهی به نویسندگان نوقلم برای تولید محتوا در این حوزه، حمایت از ناشرین و نویسندگان حوزه ایثار و شهادت برای نقش‌آفرینی بیشتر در دوران پساکرونا و تحقق اهداف مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به‌ویژه در حوزه تمدن‌سازی از اهداف برگزاری این جشنواره هستند.

انتهای پیام

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.