قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی گفت: من از تمام مسئولان، مدیران و کارشناسان درخواست دارم تا حتماً از موزه ملی بازدید کنند.
به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی دارابی در همایش پنجاهمین سالگرد تأسیس و سی سال تلاش مستمر انجمن روابط‌عمومی کشور ضمن برجسته دانستن نقش روابط‌عمومی‌ها در دستگاه‌ها گفت: توجه به افکار عمومی مؤلفه بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشت. جامعه امروزی شبکه محور است و این شبکه محوری نیاز به سواد دارد. هرچند روابط‌عمومی زحمات زیادی برای ارتقای جامعه کشیده است اما راه طولانی در پیش دارد.
قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی با اشاره به شخصیت‌های برجسته مجموعه عضو انجمن روابط‌عمومی، تصریح کرد: این چهره‌ها حافظه روابط‌عمومی هستند و برای حفظ این حافظه باید تاریخ شفاهی آن را شروع کرد. کاری که ما در میراث برای گرامی‌داشت پیشکسوتان و انتقال دانش آنان به نسل جدید در قالب تاریخ شفاهی میراث‌فرهنگی آغاز کردیم.
معاون میراث‌فرهنگی با اشاره به ضرورت توجه به افکار عمومی گفت: هر چقدر به این موضوع توجه کرد و نسبت به پاسخ‌گویی به افکار عمومی، مسیر درستی را در پیش گرفت، مطمئناً فعالیت‌ها قوی‌تر و همراهی مردم را در پی خواهد داشت. نقش روابط‌عمومی‌ها در این موضوع قابل توجه است. تشکل‌هایی مثل انجمن روابط‌عمومی ایران که پنجاه سال تلاش و سی‌سال فعالیت مستمر دارد مطمئناً کمک حال این مسیر خواهد بود که باید از آنان تقدیر و تشکر کرد.
دارابی افزود: من از تمام مسئولان، مدیران و کارشناسان درخواست دارم تا حتماً از موزه ملی بازدید کنند. موزه ملی پاسدار تمدن و فرهنگ والای ایرانی و اسلامی ماست و برگی از آثار کشور را در خود جای داده است و یکی از نقاط برجسته فرهنگ و تاریخ این سرزمین است.
وی ادامه داد: مسئولان جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه آنان که در خارج از ایران مستقرند باید از این موزه بازدید کنند تا بدانند نماینده کدام فرهنگ و مردم هستند. برای همین موضوع به دنبال آن هستیم تا هر فرد یا مقامی اگر قرار است به نمایندگی از ملت در جایی مستقر می‌شوند، الزاماً از این موزه بازدید کنند تا درک صحیحی از غنای فرهنگی ایران و ملتی که از سوی آن به مأموریت رفته‌اند داشته باشند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.