ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان از برگزاری یادواره شهدای دانشجو معلم در استان خبر داد.
علی جودکی آقایی در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در همه دنیا فارغ از هر دین و مذهبی ستودنی است و افرادی که در راه دفاع از وطن جانثاری و کشته می‌شوند مورد تقدیر قرار می‌گیرد، افزود: این درحالیست که در دین مبین اسلام ارزش و اعتبار شهادت و ایثار بیشتر از سایر فرهنگ‌ها و جوامع دیگر است چراکه براساس موازین دینی شهادت مرگ آگاهانه و عاشقانه و عالی‌ترین مقامی است که یک انسان می‌تواند در طول زندگی خود به آن دست یابد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان بیان کرد: شهدا به اقتضای زمان احساس تکلیف کردند و به تمامی مادیات و تعلقات دنیوی پشت پا زدند و با ایثار و از خودگذشتگی حماسه‌ها خلق کردند.
جودکی آقایی با اشاره به اینکه ضرورت دارد این حماسه‌ها، رشادت‌ها و ارزش‌ها به تصویر کشیده و به نسل‌های آینده منتقل کنند، اظهار کرد: شهدا پیام‌رسان ارزش‌های معنوی جامعه هستند و باید پیام آنان را منتقل کنیم.
وی گفت: به واسطه فرهنگ ایثار و شهادت  و ترویج آن می‌توان بسیاری از مسائل، مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه را حل کرد و البته امروز وظیفه‌ای سنگین‌تر دوران هشت سال دفاع مقدس داریم و باید از تجربیان آن دوران برای استفاده در زندگی فردی و اجتماعی بهره ببریم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان باید با معرفی آثار، زندگی‌نامه و ارائه وصیت‌نامه شهدا شرایطی را مهیا سازیم تا این انسان‌های نیکو الگو و اسوه نسل جدید باشند، خاطرنشان کرد: امینت و آرامش خاطر حاکم بر جامعه مرهون جانثاری و از خودگذشتگی شهداست.
جودکی آقایی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان در کشور ۱۳هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است که سهم لرستان ۳۳ شهید است و به منظور زنده نگه داشتن یاد آنان تصمیم بر آن شده که در ذیل کنگره ۶۵۴۴ شهید لرستان و شهدای دانشجو معلم فرهنگیان یادواره شهدای دانشجو معلم در استان برگزار شود.
وی تصریح کرد: یادواره شهدای دانشجو معلم در لرستان هشتم خرداد ماه با حضور مسئولین در استان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام

source