مسئول مرکز اردویی سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان گفت:هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور انتقال معارف، ارزش‌ها و آموزه‌های دوران دفاع مقدس مانند مقاومت، ایثار و از خود گذشتگی به نسل‌های بعدی و جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب است ضمن اینکه رونق گردشگری و آشنایی جوانان با فرهنگ و آداب رسوم مردمان این مناطق را مدنظر داریم.
به گزارش ایسنا، عباس محمدی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور غرب استان اصفهان از روز گذشته ۱۱ تیر ماه آغاز و تا پنجم مرداد ادامه خواهد داشت، توضیح داد: این اردوها به صورت ۷۲ ساعت (سه روزه) انجام خواهد شد و در این مدت روزانه پنج دستگاه اتوبوس زائران این اردوها را به غرب منتقل خواهد کرد که پیش‌بینی‌ می‌شود در این مدت حدود۷۰۰۰ نفر در این اردوها شرکت کنند.
وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در این اردوها از مناطق بانه، سقز و یادمان‌های بیرانوند و بُلحسن و همچنین جاده بانه-سردشت بازدید خواهند کرد، گفت: کلیه اتوبوس‌ها با رعایت شرایط ایمنی و سلامت زائران در مسیر تردد می‌کنند و دارای بیمه هستند و علاوه بر این کلیه بسیجیان نیز تحت پوشش بیمه غرامت بسیج قرار خواهند گرفت.
محمدی افزود: برنامه‌های متنوعی از جمله بهره گرفتن از راویان دوران دفاع مقدس، برنامه‌های نماز جماعت و مداحی، برگزاری شب‌های خاطره، نمایش فیلم‌های سینمایی و حضور مناطق عملیاتی در دستور کار است. حدود پنج هزار و ۶۰۰ رزمنده استان اصفهان در کردستان به شهادت رسیدند و مردم اصفهان، بسیجیان و همرزمان شهدا همواره علاقه‌مند به حضور در این مناطق هستند.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور انتقال معارف، ارزش‌ها و آموزه‌های دوران دفاع مقدس مانند مقاومت، ایثار و از خود گذشتگی به نسل‌های بعدی و جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب است ضمن اینکه رونق گردشگری و آشنایی جوانان با فرهنگ و آداب رسوم مردمان این مناطق را مدنظر داریم.
محمدی خاطرنشان کرد: این اردوها یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت‌های فرهنگی در زنده‌ نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و دوران دفاع مقدس و همچنین در انتقال سبک زندگی شهدا و رزمندگان دفاع مقدس تأثیر بسزایی دارد.
انتهای پیام

source