کتاب «فانوس قرمز آسوری» که از مجموعۀ تاریخ شفاهی مطبوعات ورزشی ایران، حاصل گفت‌وگوی ابراهیم افشار با آلبرت کوچویی است، بررسی می شود.
به گزارش ایسنا، پانزدهمین نشست از سلسله نشست‌های عصر شنبه‌های مجلۀ بخارا به نقد و بررسی این کتاب اختصاص دارد.
این نشست با همکاری انتشارات نگارستان اندیشه، موسسه ایکوم و کافه مانا با حضور آلبرت کوچویی، ابراهیم افشار، جواد علیزاده، محمد مفتاحی و علی دهباشی در ساعت شش بعدازظهر شنبه (هجدهم تیرماه ۱۴۰۱) در کافه مانا (واقع در بلوار کشاورز، خیابان وصال شیرازی، کوچه اسلامی ندوشن، پلاک ۶) برگزار می‌شود و به صورت مستقیم پخش خواهد شد. 
در خبر برگزاری این عصر بخارا همچنین می‌خوانیم: آلبرت کوچویی، روزنامه‌نگار آسوری ایرانی، متولد ۸ تیر ۱۳۲۲ در همدان، با بیش از شصت سال سابقه ژورنالیستی، از نویسندگان، گویندگان رادیو و تلویزیونی و مترجم صاحب‌ ‌اعتبار کشور است. او که کار روزنامه‌نگاری را از نوجوانی در رادیو نفت آبادان آغاز کرده است. کوچویی که سابقه نویسندگی در نشریات آیندگان، بامشاد، فردوسی و خوشه را در دهه ۵۰ دارد، بعد از انقلاب اسلامی سردبیری نشریات فضیلت، مرزهای بیکران فضا، فانوس، عنوان، مصاحبه و تیراژه را به عهده داشته است. او در سال ۱۳۹۵ موفق به دریافت نشان درج یک هنری معادل دکترا شده است. دلیل انتخاب آلبرت کوچویی برای مصاحبه در «پروژه تاریخ شفاهی مطبوعات ورزشی ایران» نه‌تنها ۶۰ سال حضور پررنگ او در مطبوعات کشور که بی‌شک دارای تجارب ارزنده‌ای است، بلکه بیشتر به خاطر سردبیری او در نشریه «فانوس» در دهه هفتاد مربوط می‌شود که کوچویی این نشریه را به عنوان «اولین مجله هواداری پرسپولیسی‌ها» هدایت کرده و به بالاترین تیراژ در بین هفته‌نامه‌های وقت رساند. مجموعۀ تاریخ شفاهی ورزش ایران مشتمل بر صدها مصاحبه و ده‌ها جلد کتاب در موضوعات مختلف است که توسط کمیته ملی المپیک تدوین شده و توسط انتشارات نگارستان اندیشه منتشر می‌شود. این نشست در ساعت شش بعدازظهر شنبه هجدهم تیرماه ۱۴۰۱ به صورت مستقیم از نشانی‌های زیر در اینستاگرام پخش خواهد شد:
instagram.com/bukharamag
instagram.com/cafemaana
انتهای پیام

source