ایسنا/قم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه برنامه‌های نمایشی در دولت فعلی چند برابر دوره‌های قبل کار تولید شده است.
محمد مهدی اسماعیلی امروز پنج‌شنبه ۶ بهمن‌ماه در دیدار آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اظهار کرد: پیش از برگزاری جشنواره فیلم فجر، دشمنان ما با اقدام به تهدید، سیاه نمایی و تخریب به دنبال عقب نشینی جریان‌های فرهنگی هنری کشور بودند اما با همت هنرمندان مومن و متعهد، کارهای خوب با نگاه امید آفرین تولید شده است.
وی تاکید کرد: با همت هنرمندان مومن و متعهد چندین برابر دوره های گذشته  در جشنواره فجر کار خوب داریم و با ایجاد جریان امید فضای جشنواره بسیار خوب است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در جهاد تبیین خود را مخاطب اصلی می بینیم و حوزه فرهنگ و هنر ابزار مناسبی برای جهاد تبیین است و در حوزه هنر، کتاب، رسانه ها و هنرهای نمایشی اقدام های زیادی برای جهاد تبیین انجام می شود.
وی گفت: در آغاز کار دولت مشکلات فرهنگ را بیش از بخش‌های دیگر دیدیم، حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ماموریت‌ها و تکالیف زیادی دارد که اجرای آن نیازمند انرژی و بودجه زیادی است.
اسماعیلی افزود: دشمنان در فتنه اخیر از دریچه مسائل فرهنگی وارد شدند و به این نظام و انقلاب هجمه وارد کردند اما به یاری خدا به واسطه خون‌هایی که برای حفظ انقلاب و کشور ریخته شد و اخلاص رهبر معظم انقلاب، فتنه تا حدی از بین رفت.
وی تاکید کرد: در تلاش هستیم مشکلات را به صورت اعمالی و نه فقط اعلامی برطرف کنیم و با درس آموزی از گذشته کار را آغاز کرده و در ابتدا به سمت ایجاد زیر ساخت‌های لازم رفتیم.
وی اظهار کرد: در دولت سیزدهم حوزه فعالیت‌های دینی را تقویت کردیم، حمایت از هیات ها، مجامع دینی و قرآنی در این دوره نسبت به دوره های قبل قابل مقایسه نیست و بخشی از بودجه‌ها به مجموعه‌های مردمی جبهه انقلاب تخصیص داده شد که حرکت‌های اثرگذاری انجام دادند.
انتهای پیام 

source