چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان

فهرست مطالب
پارک کردن بر روی یک سطح شیب دار برای تمام رانندگان به خصوص رانندگان تازه کار، همیشه یک دغدغه بزرگ به حساب می‌آید. فرقی ندارد که خودروی شما در سرپایینی باشد یا سربالایی، زیرا حتی تصور این موضوع هم وحشتناک است که خودرویتان را پارک کنید و هنگامی که برمی‌گردید هیچ اثری از آن نباشد.
قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد که وسیله نقلیه گران قیمتش در اثر بی احتیاطی دچار مشکلاتی شود و هزینه‌ای ایجاد کند. از طرفی دیگر کسی دوست ندارد که اتومبیلش برای دیگران خطر آفرین باشد. امروزه در خودروهای مدرن و جدیدی که ساخته می‌شوند از تجهیزات ایمنی مختلفی استفاده می‌شود تا نهایت امنیت را برای آن ایجاد کند. یکی از این تجهیزات، ترمز اضطراری است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد ترمز اضطراری ماشین سنگین صحبت کنیم. پس اگر دوست دارید تا اطلاعات زیادی در این باره کسب کنید با ما همراه شوید.

سیستم ترمز خودرو از سه بخش تشکیل می‌شود که شامل ترمز اصلی یا ترمز سرویس، ترمز ثانویه یا ترمز پارک یا ترمز اضطراری و ترمز خودکار است. به طور معمول در رانندگی‌های روزمره از هر دو نوع ترمز استفاده می‌کنیم. ترمز سرویس در واقع همان سیستم ترمز اولیه خودرو است و هر زمانی که شما پایتان را بر روی پدال ترمز قرار می‌دهید این ترمز درگیر می‌شود. اگر ترمز اولیه از کار بیفتد به عنوان پشتیبان، سیستم ترمز ثانویه در مواقع اضطراری شروع به کار می‌کند. البته این تصور که در کاربرد روزمره نباید از ترمز اضطراری ماشین سنگین استفاده کرد کاملاً اشتباه است.
ترمز اضطراری خودرو همان ترمز دستی است که پس از توقف خودرو برای جلوگیری کردن از حرکت مجدد در خودرو اهرم آن را به سمت بالا می‌کشیم و به کمک آن می‌توان موقعیت خودرو را ثابت نگه داشت. ترمز ثانویه مستقل از سیستم ترمز اصلی وارد عمل می‌شود و کمک می‌کند تا خودرو در شیب، هنگام توقف و پارک کردن از حرکت مجدد محفوظ بماند.
البته ذکر این نکته ضروری است که در ابتدا این ترمز به عنوان نقش پشتیبان راننده و سرنشینان در مواقع بحرانی استفاده می‌شد و اگر سیستم ترمز اصلی از کار می‌افتاد این سیستم برای کنترل و مهار خودرو به کار گرفته می‌شد. اما در خودروهای مدرن امروزی مانند خودروهای ایرانی، مونتاژی و وارداتی ترمز دستی به صورت روزانه کاربرد دارد و از قدرت توقف کافی برای مهار وسایل نقلیه برخوردار نیست.
 سامانه ترمز اضطراری خودکار چیست  ترمز اضطراری ولوو  ترمز اضطراری اسکانیا  ترمز اضطراری آکتروس  انواع ترمز خودرو  طرز کار ترمز ماشین  ترمز کامیون
ترمز اضطراری ماشین سنگین اسکانیا یکی از فوق‌العاده‌ترین سیستم‌هایی است که بر روی این ماشین سنگین به منظور امنیت هر چه بیشتر گذاشته شده است. با استفاده از ترمز اضطراری اسکانیا شما بیشترین مقدار کنترل را روی ترمزهای خود خواهید داشت. این سیستم با عملکرد فوق العاده سریع و به طور آنی و متناسب با فشار پدال فشرده و رها می‌شود.
این سیستم ترمز اضطراری در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد کرد. در صورتی که ترمز اضطراری اسکانیا با اجسام مختلفی در نزدیک خودرو مواجه شود مانند دیگر ترمزهای اضطراری، ابتدا به راننده هشدار داده و سپس به طور کاملاً خودکار فعال شده و از به وجود آمدن حادثه جلوگیری می‌کند.
از جمله ویژگی‌های ترمز اضطراری اسکانیا می‌توان به واکنش آنی و حداکثر پایداری، بهره گیری از برنامه پایداری الکترونیکی و پشتیبانی از راننده در شرایط دشوار اشاره کرد. در برخی از مواقع سرعت نامناسب خودرو و یا شرایط اضطراری می‌تواند باعث ناپایداری خودرو شود این شرایط به خصوص برای یدک‌کش‌ها و کشنده‌ها بسیار خطرناک است، زیرا چند لحظه خارج شدن از کنترل می‌تواند برای راننده بسیار فاجعه ‌بار باشد و عواقب پرهزینه‌ای در بر داشته باشد. با این حال ترمز اضطراری اسکانیا از به وجود آمدن ناپایداری در خودرو نیز جلوگیری می‌کند.
بدون شک لقب یکی از بهترین ترمز دستی ماشین سنگین را می‌توان به ترمز دستی ولوو داد. مدتی است که شرکت خودروسازی ولوو محصولات خود را به سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک مجهز کرده است. حتی یک بار خبری مبنی بر اینکه ترمز دستی ولوو توانسته جان یک کودک را نجات دهد منتشر شد. سیستم ترمز دستی ولوو یک طرح انقلابی در جهت ارتقای هر چه بیشتر سطح ایمنی ماشین‌های سنگین شرکت ولوو است.
این ترمز اضطراری کمترین میزان خطا را دارد و به خوبی می‌تواند با فعال کردن ترمزهای خودرو از تصادفات متعدد جلوگیری کند. به طور کلی سیستم ترمز اضطراری ولوو با تشخیص به هنگام موانع موجود در جلوی اتومبیل مانند خودرو، اشیا، انسان و… به کمک راننده می‌آید.
این سیستم سعی می‌کند تا با به حداقل رساندن آسیب‌های احتمالی برخورد خودرو به اجسام را به کمترین میزان ممکن کاهش دهد و یا در حد امکان از به وجود آمدن این حادثه جلوگیری کند. ترمز اضطراری به این صورت عمل می‌کند که به محض تشخیص خطر، با ایجاد صوت و روشن کردن چراغ هشدار دهنده قرمز رنگی که جلوی شیشه خودرو قرار دارد راننده را از به وجود آمدن مشکلات احتمالی آگاه می‌کند.
پس از اخطار دادن خودرو، منتظر عکس العمل مناسب از سوی راننده می‌ماند. با این حال در صورتی که راننده بنا به هر دلیلی به موقع نتواند عکس العمل مناسبی برای جلوگیری از تصادف و یا برخورد نشان دهد سیستم ترمز اضطراری ولوو به صورت کاملاً خودکار برای جلوگیری از مشکل فعال خواهد شد.
آکتروس یکی دیگر از خودروهای سنگینی است که علاوه بر سیستم ترمز اضطراری خود قابلیت‌های بسیار متنوع دیگری هم دارد و آن را به یکی از بهترین خودروهای سنگین تبدیل می‌کند. سیستم ترمز اضطراری ماشین سنگین آکتروس هنگامی که با یک مانع در حال پارک و یا یک مانعی با سرعت کمی در حال حرکت است مواجه می‌شود ابتدا به راننده خودرو هشدار می‌دهد.
این هشدار برای اولین بار به صورت بصری و سپس به صورت صوتی نمایان می‌شود. در این صورت راننده می‌تواند یا خودرو سنگین را منحرف کند که از کنار مانع عبور کند و یا می‌تواند ترمز بگیرد. با این حال اگر راننده ماشین سنگین هیچ عکس العملی از خود نشان ندهد، سیستم ترمز اضطراری به صورت کاملاً خودکار وارد عمل شده و در همان ثانیه اول با شتاب ۳ متر بر مجذور ثانیه و در ثانیه دوم به طور کامل متوقف می‌کند. در نتیجه باعث می‌شود تا خودرو کاملاً ایمن مانده و از برخورد با اشیا و انسان محفوظ بماند.
کامیون داف یک کامیون قدرتمند و زیبا است که برای حمل و نقل و همچنین پیمودن مسافت‌های طولانی به طور خاصی طراحی شده است. در کل رانندگی کردن با این کامیون برای رانندگان بسیار راحت، آسان و لذت بخش خواهد بود. اما بدون شک یکی از مهم‌ترین آپشن های این کامیون ترمز اضطراری آن است. این کامیون مجهز به سیستم ترمز اضطراری پیشرفته AEBS است که به نوبه خود یک سیستم ترمز اضطراری بسیار قدرتمند محسوب می‌شود.
اگر ترمز اضطراری کامیون داف متوجه حضور اجسام در نزدیکی خودرو شود با هشدارهای صوتی راننده را از وجود این اشیا آگاه می‌کند. اما اگر راننده واکنش نشان ندهد و ترمز نگیرد ترمز اضطراری فعال شده و با ترمز گرفتن مانع از به وجود آمدن تصادفات می‌شود. اگر بخواهیم عملکرد این ترمز اضطراری را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که توانسته از به وجود آمدن تصادفات و خسارت‌های زیادی جلوگیری کند.
۸ دلیل اصلی ریپ زدن ماشین را بشناسید
ریتاردر (Retarder) چیست؟
کد خطای P0133 در دیاگ چیست ؟
سیستم ترمز بادی ماشین سنگین چیست و چگونه کار می کند؟
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پربازدید
نمونه سوال امتحانی نیمسال دوم پیام های آسمانی هفتم خرداد 1402 + پاسخ
لیونل مسی به اینترمیامی آمریکا پیوست +رقم قرارداد
سیستم ترمز بادی ماشین سنگین چیست و چگونه کار می کند؟
هزینه تعویض یک دست دیسک و صفحه کلاچ خودرو چند؟
نمونه سئوال امتحانی پیام های آسمانی پایه هشتم خرداد 1401 +پاسخ
پربحث ترین ها
طرز تهیه بستنی سنتی در خانه
دلایل پلیس راهور برای شماره گذاری خودروهای ناایمن داخلی
عرضه خودرو‌های وارداتی پس از ۴ سال کلید خورد
گسل خودرویی فعال شد؟
پاسخ کوبنده ب‌ام‌و به مرسدس بنز EQE
اخبار روز
دلایل پلیس راهور برای شماره گذاری خودروهای ناایمن داخلی
۸ دلیل اصلی ریپ زدن ماشین را بشناسید
آشنایی با چراغ‌های تزئینی ماشین سنگین؛ زیبایی بخش جاده‌ها!
جدیدترین تجهیزات ارتش آمریکا در سال 2023 (عکس)
کاتولوگ اتوبوس شهری آرین عقاب افشان
بررسی دلایل ابتلا به سرطان پروستات در رانندگان کامیون و نحوه درمان آن
ریتاردر (Retarder) چیست؟
ترمز اضطراری ماشین سنگین چیست و چگونه عمل می کند؟
کد خطای P0133 در دیاگ چیست ؟
رونمایی از تراکتور شالیزار با حضور رئیس جمهور (عکس)
این غذای اصیل را فوری فوتی درست کنید
قیمت جدید محصولات وانت نیسان زامیاد (خرداد 1402)
لیونل مسی به اینترمیامی آمریکا پیوست +رقم قرارداد
خودروسازان اسناد در رهن خودروها را آزاد کنند
سیستم ترمز بادی ماشین سنگین چیست و چگونه کار می کند؟
آموزش تعویض لنت کامیون
هزینه تعویض یک دست دیسک و صفحه کلاچ خودرو چند؟
نمونه سوال امتحانی نیمسال دوم پیام های آسمانی هفتم خرداد 1402 + پاسخ
نمونه سئوال امتحانی پیام های آسمانی پایه هشتم خرداد 1401 +پاسخ
نمونه سوالات پیام های آسمانی نهم نوبت خرداد 1402 با جواب
نمونه سوال نهایی زبان دوازدهم علوم تجربی نوبت خرداد 1402 با جواب
قیمت پژو ۲۰۷ با موتور TU3 اعلام شد
عظیمی: داخلی سازی و تولید گیربکس اتوماتیک در اولویت قرار گیرد
فرایند قرعه‌ کشی برای نوبت‌ دهی خودروها – خرداد ۱۴۰۲
شرایط ثبت نام پژو ۲۰۷ با موتور TU3 -خرداد 1402
اخبار داغ
دلایل تعویض باتری خودرو
پیشنهاد افزایش ۱۹ درصدی قیمت خودرو در ایران
داوود منظور رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه کیست؟ + سوابق
انتقاد صریح رهبری از کیفیت خودروسازی
صادرات ۶ هزار دستگاه محصولات ایران خودرو به عراق
خودرو
خبرسازترین خودرو‌های اسپرت تاریخ ایران +تصاویر
معرفی مرسدس AMG GT2
سوئیچ‌ های فوق‌العاده جذاب ماشین‌ های مدرن + تصاویر
رونمایی از خودرو جدید پژو ۵۰۸ استیشن واگن + عکس و مشخصات
کدام خودروها ورودشان به کشور ممنوع شده است؟
مسابقات
حراج فراری فرمول یک مایکل شوماخر +عکس
چرا اکثر خودروهای مسابقه‌ای قرمزرنگ هستند؟
5 فوتبالیست پولدار دنیا +عکس
معرفی اولین بانوان قهرمان موتور سواری کشور + اسامی
تیم ملی ایران با این ۱۰ تیم همگروه نخواهد شد
آشپزی
تفاوت را با لذیذترین کوکوی ایرانی تجربه کنید
فسنجون یزدی (متنجینه) خوشمزه و متفاوت
روش معجزه‌آسای ژاپنی‌ها برای جوان ماندن پوست‌
طرز تهیه خورشت ناردون چیست؟
این غذاها سبب بیش فعالی کودکان می‌شود
source
تولید محتوا

سئو سایت

چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source