ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی تنها استان در کشور است که فاقد باغ موزه دفاع مقدس است.
سرهنگ مهدی الهی راد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه باغ موزه دفاع مقدس مرکزی برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس و جهاد مقاومت است، اظهار کرد: به رغم تلاش های انجام شده هنوز استان فاقد این امکان است و در این زمینه عقب ماندگی جدی دارد.
وی با بیان اینکه فضای اختصاص یافته برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس در این استان ۶۳۰۰ متر است، افزود: از این مساحت فقط در اندازه ۷۰۰ مترمربع شامل ساختمان اداری و کتابخانه، ساخته شده است.
سرهنگ الهی راد با بیان اینکه مقرر شد تا پایان سال ۱۴۰۳ سالن آمفی تئاتر و موزه به بهره برداری برسد، ادامه داد: در سفر ریاست جمهوری به استان ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص یافت که امیدواریم با کمک استاندار خراسان‌شمالی و نمایندگان استان این اعتبار به طور کامل محقق شود.
الهی راد با اشاره به اینکه مناقصه ساخت گالری و امور مربوط به فضای سبز انجام شده است، بیان کرد: در بیشتر شهرهای استان، فعالیت باغ موزه دفاع مقدس بر پایه شهرداری و شورای شهر است که در این استان نیز باید شهرداری و شورای اسلامی شهر ورود پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه برای آشنایی نسل حال و آینده با فرهنگ دفاع مقدس، وجود باغ موزه دفاع مقدس ضروری است، گفت: امیدواریم این پروژه با مساعدت مسئولان استان تکمیل و به بهره برداری برسد.
انتهای پیام

source