Wp Header Logo 1281.png

به گزارش شهرآرانیوز، از چهارشنبه ۱۳ تیرماه دو فیلم «روایت ناتمام سیما» و «شور عاشقی» در سینما‌ها اکران شده‌اند که هر دو پیش‌تر در جشنواره فجر رونمایی شده بودند.

«روایت ناتمام سیما» به کارگردانی علیرضا صمدی بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

در این فیلم که سومین اثر سینمایی صمدی پس از «بی‌نامی» و «صحنه زنی» است، آزاده صمدی، حامد کمیلی، غزل شاکری، مهران احمدی، مسعود کرامتی و مریم سعادت بازی کرده‌اند.

«روایت ناتمام سیما» مضمونی ملتهب در ارتباط با زنان را روایت می‌کند و به گفته تهیه‌کننده‌اش (مجید رضابالا)، طرح مسائل فضای مجازی از منظر مثبت و منفی و اینکه این فضا دادگاه خوبی برای محاکمه افراد نیست، موضوع محوری فیلم است.

همچنین در آستانه فرارسیدن ماه محرم فیلم «شور عاشقی» که سال گذشته برای نخستین بار در جشنواره فجر نمایش داده شد، به اکران درآمده است.

این فیلم به کارگردانی داریوش یاری درباره کاروان اسرای کربلاست که از کوفه تا شام حرکت می‌کنند و زنی همراه این کاروان می‌شود که می‌خواهد صدای این کاروان باشد تا نگذارد جای جلاد و شهید عوض شود.

یاری پیش‌تر گفته بود که این پروژه از گذشته همراهش بوده و متن فیلم سینمایی، فیلم کوتاه و سریال تلویزیونی آن را نیز نوشته است.

مجید مجیدی در طول ساخت این پروژه در کنار گروه سینمایی «شور عاشقی» بوده و بازیگرانی همچون مهدی زمین‌پرداز، پیام احمدی‌نیا، نادر فلاح، علیرضا استادی، شهره موسوی و سیامک صفری در آن ایفای نقش کرده‌اند.

به جز این دو فیلم قرار بود ۱۳ تیرماه دو فیلم «یادگار جنوب» و «روزی روزگاری آبادان» اکران شوند که اعلام شده است هر دو پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اکران خواهند شد ولی احتمالا به پس از برگزاری عزاداری‌های دهه اول محرم موکول خواهد شد.

منبع: ایسنا

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari