به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بیوک میرزایی با چهار دهه سابقه بازیگری میهمان برنامه تلویزیونی “شب‌نشینی” شبکه جام‌جم شد. 
میرزایی سخنانش را با خواندن شعری ترکی آغاز کرد.
وی درباره نقش فیدل کاسترو در کار جدیدش گفت: «مهمانی از کارائیب» یک درام عاشقانه است که بخشی از آن مستند است و اولین کارگردانی سینمایی بهزاد فراهانی است.
این بازیگر سینما و تلویزیون درباره سابقه کارش در رادیو تصریح کرد: یکی از خوش سعادت‌ترین بازیگران رادیو بودم چون با هنرمندانی کار کردم که حاذق بودند. در سال 1362 وارد رادیو شدم؛ قبل از آن هم طرفدار شدید رادیو بودم خصوصاً “صبح جمعه ایرانی” بسیار گوش می‌کردم.
وی افزود: برنامه “صبح جمعه ایرانی” برنامه پرطرفداری بود و مردم برای شنیدن آن از خواب بیدار می‌شدند. شکل و شمایل کار با میکروفون را در سن 25 سالگی کنار ابَر بازیگران رادیو یاد گرفتم و این برایم افتخار بزرگی است. پیش از کار در رادیو مسئول روابط عمومی ایران خودرو بودم اما وقتی از من برای حضور در رادیو دعوت کردند چون پیشینه تئاتر داشتم قبول کردم.
میرزایی افزود: کار در رادیو عشق است چون پول زیادی در این زمینه نیست. رادیو محیطی کوچک است که همه همدیگر را می‌شناسیم و مشکلات همدیگر را می‌دانیم. فضا در این قسمت بسیار صمیمانه است.
اولین لات و لوت بازی‌ام در «همسایه‌ها» بود
وی درباره نقش‌های جدّی که بازی می‌کند بیان کرد: امین حیایی در سریال همسایه‌ها و پوریا پورسرخ در «برادر» به من می گفتند “عمو واقعا ما را نزنی.” اولین سریال لات و لوت بازی من «همسایه‌‌ها» بود که زمان جنگ بازی شد و در استودیو گلستان بودیم. من معتقدم و بارها گفته‌ام هیچ کس خوب مطلق نیست بد مطلق هم نیست؛ در روابطم برعکس شرایطی که در فیلم‌ها هست با دیگران رفتار خوبی دارم.
این بازیگر درباره خط قرمزهایش گفت: از نامردی و دروغ گفتن عصبی می‌شوم. به سراغ نقش‌هایی می‌روم که اول منفی است بعد مثبت می‌شود. با یک ابهام سراغ نقش‌ها می‌روم.
میرزایی تصریح کرد: یک دختر و یک پسر دارم؛ دخترم فوق لیسانس گرافیک دارد و کارمند غیر رسمی رادیو است پسرم هم هنر می‌خواند. هنوز مجردم و ازدواج نکرده‌ام چون بعد از فوت همسرم فرزندانم با من زندگی می‌کنند و نمی‌خواهند ازدواج کنند. دوست دارم نوه‌دار شوم اما فرزندانم را به ازدواج اجبار نمی‌کنم.
اسبی که آقای بازیگر را در یک تاخت و تاز به زمین زد
وی ماجرای مصدومیتش هنگام اسب‌دوانی برای سریال «جشن سربرون» را تعریف کرد: در بخشی از این سریال باید به عنوان فرمانده تعدادی اسب‌سوار بازی کنم. من اسب‌سواری را بلدم اما تاکنون تاخت نکرده بودیم؛ باید به پیست دستور تاخت می‌دادم. به آن‌ها گفتم بلافاصله بعد از فرمان من نتازید چون ممکن است من کنترل اسب را از دست بدهم. این قسمت را چندبار ضبط می‌کردیم اما نقص ایجاد می‌شد؛ نهایتاً هم مرا زمین زد و هنوز اعضای بدنم با این مصدومیت درگیر است.
میرزایی در پایان درخصوص وضعیت کرونا اظهار داشت: آن‌قدر مرگ‌ها ناهنجار و بدند که نمی‌توانی خواهر و برادر خود را ببینی، همه عواطف به کنار رفته و باعث شده است دوره بسیار سختی را بگذرانیم. امیدواریم زودتر کرونا تمام شود و در این میان مسئولان باید به شهرهایی که درگیر بی‌آبی‌اند هم توجه ویژه کنند.
برنامه “شب‌نشینی” از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت 23:30 به وقت تهران روی آنتن شبکه جهانی جام‌جم می‌رود. 
انتهای پیام/

source