جوش‌ها علت‌های بسیار متفاوت و گسترده‌ای دارند اما اگر در فردی بیشتر مواقع و عمده محل زدن جوش یکسان باشد به احتمال زیاد یکی از علت‌های توضیح داده شده است .
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،بسته به این‌که جوش‌ها ممکن است کجای صورت باشد، می‌تواند نشان‌دهنده نبود تعادل در دستگاه گوارش و تنفسی و همچنین نداشتن تعادل هورمونی باشد. جوش‌ها همچنین می‌تواند نشانه بیماری کبدی یا کلیه سمی، فشار خون بالا، عفونت باکتریایی و بیماری هم باشد. از سال ۲۰۰۳ توجه ویژه ای به پوست و زیبایی شده است و تحقیقات گسترده‌ای انجام گرفت در بزرگ‌ترین گروه آماری تحقیق در جوانان انگلیسی با حذف هر علت از جوش‌های نواحی مختلف ،جوش‌ها به شکل قابل توجهی درمان شدند.
عمده جوش‌ها در نقاط مختلف صورت
* جوش صورت در ناحیه فک و چانه بیشتر به علت تغییرات هورمونی است.
*جوش روی بینی احتمالا با فشار خون بالا و قلب مرتبط است همچنین عادت مالیدن بینی باعث مستعد و چرب بودن این ناحیه برای ایجاد جوش می‌شود.
*به جوش‌های نزدیک رستنگاه مو و پیشانی جوش‌های پمادی می‌گویند که بیشتر به علت استفاده از مواد غلیظ و معدنی برای حالت دادن موها ایجاد می‌شود.
*جوش روی گونه بیشتر به دلیل آلودگی‌های پوست صورت است که می‌تواند از باکتری‌های روی سطح تلفن همراه یا آلودگی هوا نشئت گرفته باشد.
*جوش روی پیشانی اغلب به‌ علت مصرف غذاهای چرب است.
*برآمدگی‌های سفید اطراف چشم معمولا به علت انسداد حفره‌های پوست، چربی خون بالا و رشد بیش از حد غدد چربی ایجاد می‌شود.
چگونه می توان جوش را درمان کرد ؟
1- ترکیب تغییرات شیوه زندگی سالم، برنامه رژیم غذایی و درمان موضعی و همچنین درون بدنی برای درمان جوش، به کار گرفته می شود.
2- برای داشتن پوستی سالم، باید با بهره گیری از رویکرد «مصرف متوسط از همه چیز» تا حد امکان از مصرف برخی از مواد غذایی، اجتناب کرد.
3- از برنامه غذایی خود غذاهای تند، اسپایسی و پرادویه را حذف کنید.
4- مصرف گوشت قرمز را کمتر کنید.
5- هوای آلوده در تشدید جوش های شما موثر است پس از رفت و آمد در محیط های آلوده اجتناب کنید.
6- به تاریخ انقضای مواد آرایشی خود کاملا دقت کنید .
7- نوشیدنی های گازدار را کمتر بنوشید.
8- قهوه مشکل شما را وخیم تر می کند زیرا آب بدن را بسیار کم می کند.
9- برای درمان این جوش ها بدن تان را قلیایی نگه دارید و از خوردن غذاهایی که بدن را اسیدی می کند، اجتناب کنید.
10- گوشی همراه کثیف و روبالشی آلوده هم از عوامل اصلی ایجاد آکنه هستند .
11- خواب تان را منظم و کافی کنید.
 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source