به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در خبرها آمد که محمد سرور رجایی، شاعر افغانستانی مقیم ایران مبتلا به ویروس کرونا شده است. البته این نویسنده و شاعر افغانستانی پیش‌تر در صفحه اینستاگرامی خود خبر از حال بد خود داده و البته اشاره کرده بود که نتیجه تست pcr اش منفی بوده است.
در یکی دو روز اخیر بسیاری از دنبال‌کنندگان و علاقه‌مندان به این شاعر و نویسنده با انتشار استوری‌هایی در فضای مجازی از مردم درخواست داشتند تا برای بهبود حال او دعا کنند.
عاطفه سرور رجایی، دختر محمد سرور رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم آخرین وضعیت پدرش را تشریح کرد و گفت: وضعیت ایشان نسبت به چند روز گذشته بسیار بهتر شده است. اکنون 5 روز است که پدرم در بیمارستان میلاد بستری است و با رسیدگی‌های کادر درمان وضعیت بهتری دارد.
وی اضافه کرد: چند روز پیش که ایشان تست داد و نتیجه‌اش منفی شد، انتظار داشتیم که حالشان بهتر شود اما پس از گذشت چند روز اوضاعش بهبود پیدا نکرد تا اینکه چند روز پیش با مراجعه مجدد به پزشک سی‌تی‌اسکن ریه دادند و مشخص شد که ریه پدرم نزدیک به 50 درصد درگیر ویروس کرونا شده است. با این وضعیت، ایشان را در بیمارستان میلاد بستری کردیم و اکنون اکسیژن خونشان حدود 65 بدون دستگاه است. پزشکان معتقدند که فعلا ایشان باید در بیمارستان تحت نظر باشد تا اوضاعش پایدار شود.
محمد سرور رجایی نویسنده و شاعر شاخص افغانستانی است که تاکنون آثار زیادی را به زیور طبع آراسته است. کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» یکی از آثار شاخص اوست و مجموعه‌ای از خاطرات رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس است. سرور رجایی در حاشیه دیدار با رهبر انقلاب در خردادماه سال 1398 این کتاب را تقدیم رهبر معظم انقلاب کرد. 
رهبر انقلاب نیز خطاب به او فرمودند: «سلامم را به بچه‌های افغانستان برسان. این کتاب را هم می‌خوانم.»
خبرگزاری تسنیم برای این شاعر افغانستانی آرزوی سلامتی دارد.
انتهای پیام/ 

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.