به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیدادی معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما از بخش‌های مختلف شبکه قرآن و معارف سیما از جمله، استودیوهای قدر و غدیر، سرور، باکس‌های مونتاژ و آرشیو بازدید بعمل آورد و با مدیران و همکاران بخش‌های تولید و فنی گفت‌وگو کرد.
علیدادی ضمن ابراز خرسندیِ پیشرفت‌های فنی شبکه قرآن و معارف سیما، از فرایند HD سازی در چند ماه آینده این شبکه خبرداد و افزود: با توجه به عملکرد مناسب و پیگیری‌های صورت گرفته، این  فرایند در دستور کار قرار دارد و امید است با توجه به وجود زیرساخت‌های مناسب در استودیو و مراحل تولید برنامه که مدت‌ها است طبق استانداردهای حرفه‌ایی در شبکه قرآن انجام شده است، بتوانیم به سرعت برای مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما، خروجی آنتن را با کیفیت HD ارسال کنیم.
هادی صلح‌جو مدیر گروه تلاوت و نغمات دینی شبکه قرآن و معارف سیما از شروع تولید تلاوت‌های جدید در این شبکه با فرمت  4K در ایام دهه امامت و ولادت  خبر داد.
پس از اعلام این خبر، هادی صلح‌جو مدیر گروه تلاوت و نغمات دینی شبکه قرآن و معارف سیما نیز از ضبط تلاوت‌های قاریان بین‌المللی قرآن کریم با کیفیت 4K در این شبکه خبر داد.
مدیر گروه تلاوت و نغمات دینی شبکه قرآن و معارف سیما ضمن اشاره به تخصصی بودن این شبکه در خصوص تلاوت قرآن‌کریم و بالا رفتن ذائقه مخاطب در این شبکه گفت: ضبط تلاوت‌های فاخر و با‌کیفیت از قرائت قاریان بین‌المللی قرآن‌کریم ویژه ایام ماه محرم آغاز و در ایام محرم و صفر از این شبکه پخش خواهد شد.
صلح‌جو با بیان اینکه تولید تلاوت‌ها با فرمت 4k برای اولین‌بار است که انجام می‌شود، افزود: این تلاوت‌ها را  قاریان برجسته کشور اجرا می‌کنند و از این‌رو برای تمامی مناسبت‌ها در اعیاد و شهادت ائمه معصومین (ع) و مناسبت‌های ملی و مذهبی به فراخور ضبط آن انجام می‌شود.
انتهای پیام/

source