رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: احتمال می‌رود که کرونا و آسیب‌های ناشی از آن تا آذر ماه کاهش یابد، بنابراین باید برای کلاس‌های حضوری آماده شد.
به گزارش الف به نقل از روزنامه ایران، علیرضا منادی سفیدان در روز دوم اجلاس ۳۵ روسای آموزش و پرورش گفت: تبریک بنده را برای اقدام بسیار مهم بازگشت صفر تا ۶ سال به آغوش آموزش و پرورش را پذیرا باشید، اقدام مهمی که در شورای عالی آموزش و پرورش و سیاست گذاری آغاز شد و منجر به ثبت تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک شد و البته هنوز قانونی نهایی نشده است.
او افزود: این موضوع به تصویب مجلس می‌رسد تا این اقدام عملیاتی شود، این بازگشت صفر تا شش ساله‌ها بسته علمی آموزش و پرورش کشور را تکمیل می‌کند، اساس کار آموزش و پرورش و مزرعه اساسی است که تاکنون مورد غفلت بوده است و باید به این موضوع توجه ویژه ای شود.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری به تعطیلی مدارس در دوران کرونا گفت: چند وقتی است که از آموزش حضوری محروم هستیم، اما آموزش و پرورش بلافاصله پس از تعطیلی مدارس، شبکه شاد را تاسیس کرد، از این وزارتخانه و همراه اول برای همکاری با شبکه شاد تشکر می‌کنیم.
منادی خاطرنشان کرد: احتمال می‌رود که کرونا و آسیب‌های ناشی از آن تا آذر ماه کاهش یابد، بنابراین باید برای کلاس‌های حضوری آماده شد.
او یادآورشد: همچنین باید کاری بزرگ برای بازماندگان از تحصیل انجام شود، باید گروه‌هایی متشکل از کارشناسان برای بازگشت ۳ و نیم میلیومن دانش‌آموز بازمانده از تحصیل تشکیل شود تا وضعیت این دانش‌آموزان ترمیم شود و در فضای آموزشی قرار گیرند.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری زحمات معلمان در دوران کرونا افزود: تدریس مجازی دشوار تر از آموزش حضوری است، بنابراین معلمان زحمات بسیاری برای جلوگیری از عقب ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان کشیدند.
منادی نتایج مثبت شرکت‌های دانش بنیان را ثمره نیروهای فارغ التحصیل از آموزش و پرورش و آموزش عالی دانست و گفت: در حال حاضر ۶ هزار شرکت دانش بنیان وجود دارد که بیش از ۲ هزار میلیارد فروش داشتند، این فروش نتیجه زحمات نیروهایی است که از آموزش و پرورش فارغ التحصیل شدند.
او ادامه داد: آموزش و پرورش ظرفیت تاسیس شرکت‌های دانش بنیان بسیاری را دارد، معلمان و نیروها می‌توانند هر کدام یک شرکت دانش بنیان فعال داشته باشند که علاوه بر نقش معلمی در این شرکت‌ها هم نقش آفرین باشند.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به جایگاه معلمان در آبادانی کشور اشاره کرد و اظهار کرد: برای تلاش مضاعف معلمان باید توجه ویژه ای به این افراد داشت، به همین منظور لایحه رتبه بندی تقدیم مجلس شد.
منادی افزود: رتبه بندی معلمان از سال ۹۰ پیگیری شد، تا در نهایت با همت کمیسیون مجلس و تلاش حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش این لایحه از هیات دولت به مجلس رسید و موضوعات بسیاری از این لایحه فوریت داشت.
او با بیان اینکه نمایندگان با رای ۹۵ درصدی به مقام معلم رای دادند، گفت: این لایحه در ابتدا لایجه قوی نبود اما مجلس روی موضوعات آن کار کرده است، در وهله اول بحث جایگاه معلم مانند عناوین دانش یار و استادیار معلم پیشنهاد شد که در مجلس رای آورد و در مرحله بعد حقوق متناظر با حقوق اساتید وزارت علوم ۸۰درصد آنها براساس برنامه پنج ساله باشد.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع ۲۰ درصد در ابتدا و پس از آن ۲۵ درصد افزایش حقوق برای مادام مطرح شد.
منادی با بیان اینکه هدف اول رتبه بندی معلمان کیفیت بخشی است، عنوان کرد: درابتدا جایگاه علمی معلمان باید مشخص شود سپس هدف بعدی تامین معیشت است که باید مورد توجه قرار گیرد. خبرهای خوشی از رتبه بندی می‌آید. برنامه ۵ ساله مهارت در برنامه توسعه پیش بینی کرده که باید این آمار به ۵۰ درصد برسد.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره کنکور گفت: همچنین بحث کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای دارد، در مجلس برای کنکور قانون داریم و این مصوبه با برخی قوانین مغایرت دارد.
منادی ادامه داد: آموزش و پرورش مخالف کنکور است که می‌گوید تحول آموزش و پرورش و محتوا نادیده گرفته می‌شود، این موضوع باید غربالگری شود، باید کاری کنیم همه کنکور ندهد و ملاک معدل برای شرکت در کنکور برای دانش‌آموزان قرار دهیم که شرکت در کنکور معدل مناسب باشد، با این شرط در کنکور به جای یک میلیون ۴۰۰نفر، ۲۰۰ نفر شرکت می کنند.
او یادآورشد: ساماندهی نیروی انسانی ۸۰ هزار نفر با کمک وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت تا در دانشگاه فرهنگیان پرورش یابند البته این دانشگاه نحیف است و باید قوی شود.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس در بودجه امسال برای مدرسه سازی و نوسازی ۱۰ هزار میلیارد بودجه اختصاص یافت.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *