وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام درگذشت محمدسرور رجایی، شاعر و نویسنده، او را تلاش‌گری فرهنگی دانست که برای ایجاد دوستی و مودت، میان شاعران و نویسندگان ایران و افغانستان فعالیت می‌کرد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیام تسلیتی را برای درگذشت محمدسرور رجایی، شاعر و نویسنده افغانستانی مقیم ایران، منتشر کرد.
در این پیام آمده است:
«ایران عزیز ما سال‌هاست میزبان گروهی بزرگ از شاعران و نویسندگان عزیز هم‌زبان افغانستانی است. این میزبانی و همدلی، بدون تردید در رشد شانه‌به‌شانهٔ ادبیات در هر دو سرزمین تاثیر داشته است.
در این میان تعدادی تنها به نوشتن و سرودن می‌پردازند و گروهی دیگر عزیزانی هستند که علاوه بر کار خلاقهٔ ادبی برای گسترش رابطه و ایجاد همدلی و همراهی بین شاعران و نویسندگان دو کشور تلاش می‌کنند.
زنده‌یاد محمدسرور رجایی بدون تردید یکی از مهم‌ترین چهره‌های این گروه بود. او که علاوه بر توفیق در نوشتن، سال‌ها با مدیریت «خانه ادبیات افغانستان» و «دفتر شعر و داستان افغانستان در حوزه هنری» و اخیرا پژوهش گسترده در باب شهدای افغانستانی در دفاع مقدس و شهدای ایرانی در دوره مقاومت و جهاد آن کشور، منشأ خیر و برکت و ایجاد دوستی و مودت میان شاعران و نویسندگان دو کشور شده بود.
اینجانب، درگذشت ایشان را به خانواده ایشان  و جامعه ادبی افغانستان و ایران تسلیت گفته و آرزو می‌کنم که رشته مودت اهالی فرهنگ دو سرزمین عزیز مستحکم‌تر شود چنان که امید و هدف آن عزیز از دست رفته بود.»
محمدسرور رجایی، پس از ابتلا به کرونا و بستری شدن در بیمارستان، صبح امروز (پنجشنبه ۷ مرداد) در سن ۵۲ سالگی درگذشت.
او از سال ۱۳۷۳ به ایران مهاجرت کرده و مدیریت خانه ادبیات افغانستان و مدیریت دفتر شعر و داستان افغانستان در حوزه هنری را بر عهده گرفته بود.
«از دشت لیلی تا جزیره مجنون»، «ماموریت خدا»، «در آغوش قلب‌ها»، «گل‌های باغ کابل» و «اشعار و خاطرات مردم افغانستان از امام خمینی»، بخشی از کتاب های منتشر شده اوست.
 ۵۷۵۷
توسعه زیرساخت‌ها و رشد چشمگیر شاخص‌های عملیاتی رایتل با تکیه بر توان داخلی و غلبه بر پیچیده‌ترین و سخت‌ترین شرایط تحریم رخ داد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source