به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ انتشارات نیستان ویراست تازه‌ای از کتاب «حضرت سکینه (س)، اسطوره ادب و عرفان» را منتشر و روانه کتابفرشی‌ها کرده است. سید‌مجتبی حسینی در این اثر در بخش نخست به ترجمه منتخبی از کتاب «بیوگرافی خانم‌های خاندان نبوت» را که توسط بنت النشاطی (استاد دانشگاه مغرب) نوشته شده، آورده است.
بخش دوم کتاب اشاره‌ای است کوتاه به برخی لحظه‌ها و برش‌های زندگی و شخصیت حضرت سکینه(س) بر اساس متون موجود که به طور ضمنی حاوی برخی صحنه هایی است که ایشان دیده و حضور داشته است. بخش سوم برداشت نویسنده از مطالعه متون مختلف در مورد این بزرگوار است که تحت عنوان «تحلیلی کوتاه از موقعیت حضرت سکینه» در متن آمده و پس از آن، در پیوست، ذکری از فرزندان حضرت امام حسین علیه السلام شده که بر اساس متون شیعی گردآوری شده آمده است.
سید‌مجتبی حسینی در این کتاب با امری دشوار روبرو بوده است؛ زیرا سخن گفتن در مورد حضرت سکینه(س)، دختر سیدالشهدا علیه السلام  دشوار است، از آن جهت که متون تاریخی در مورد ایشان بسیار اندک است. با این حال شخصیت عرفانی و نافذ ایشان، به عنوان یک زن در جامعه آن روز،‌ برای مخاطب حال  بسیار شگفت‌آور است.
انتشارات نیستان ویراست چهارم این کتاب را 64 صفحه به قیمت 10 هزار تومان روانه بازار نشر کرده است.
انتهای پیام/

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.