به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام سعید اعتمادی دبیر جشنواره ملی فرهنگی هنری «رنگ‌ها و نیرنگ‌ها» دربارۀ جزئیات این جشنواره گفت: آثار مختلف رسیده به این جشنواره ملی در رشته‌های هنری متعدد شامل پوستر، کاریکاتور، مستند تلویزیونی و رادیویی، فیلم داستانی کوتاه ، موشن‌گرافیک و موشن‌کمیک، نمایش کوتاه ، پادکست و کتاب صوتی است. تعدادی از اساتید پیشکسوت هنری و هنرمندان جوان نیز در بخش مدعو آثار فاخری را به این جشنواره ارسال کرده‌اند. بیشترین موضوعات پرداخته شده توسط هنرمندان برای تولید آثار بر طبق موضوعات اصلی جشنواره به ترتیب فرقه‌ها ، فرقه ضاله بهائیت و مسیحیت صهیونیستی بوده است.
وی ادامه داد: رئیس هیأت داوران محتوایی این جشنواره حجت الاسلام روزبهانی از اساتید دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و اساتیدی همچون حجج الاسلام حاجی‌آقازاده ، پاکدل، ملکی ، اکبری آهنگر و…از آن دفتر ایشان را در امر داوری کمک می‌کنند. رئیس هیأت داوران هنری این جشنواره جناب دلارام معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان سمنان و هنرمندان برجسته کشوری همچون جناب مازیار بیژنی در بخش کاریکاتور و جناب حسین یوزباشی در بخش طراحی پوستر  و سایر هنرمندان استانی وی را در امر داوری کمک می‌کنند.
اعتمادی هدف از برگزاری این جشنواره فرهنگی، هنری را مقابله فرهنگی و هنری با فرقه‌های ضاله و عرفان‌های کاذب بیان کرد و گفت: محورهای این جشنواره شامل فرقه‌ها، فرقه ضاله بهائیت، مسیحیت صهیونیستی، عرفان‌های کاذب و فرقه‌های نوظهور، انجمن حجتیه، تصوف و جریان‌های انحرافی فرقه‌های متصوفه است.
وی هجوم فرهنگ بیگانه به فرهنگ ایرانی اسلامی را در سالیان اخیر روزافزون دانست و افزود: اخلال در روند توسعه و نشر و گسترش آموزه‌های اسلام ناب یکی از سیاست‌های دشمنان از طریق میدان دادن به فرق ضاله و عرفان‌های کاذب است.
دبیر جشنواره «رنگ‌ها و نیرنگ‌ها» از فضای مجازی به عنوان یکی از پایگاه‌های فعالیت فرقه‌هایضاله و عرفان‌های کاذب نام برد و گفت: با توجه به استفاده گسترده دشمن از فضای مجازی برای ایجاد سستی در اعتقادات جوانان، ما نیز باید از این فضا برای پاسخ‌دهی به شبهات ایجاد شده و نشر و گسترش آموزه‌های اسلام ناب بهره بگیریم.
اعتمادی درباره جوائز این جشنواره گفت: این جوائز از 30 تا 70 میلیون ریال در نظر گرفته شده که متناسب با رشته‌های مختلف به برگزیدگان آن تعلق می‌گیرد.آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا 10 تیرماه سال جاری بود و اختتامیه آن نیز با توجه به موج جدید کرونا در آینده نزدیک خواهد بود. از هنرمندان در حوزه‌های مختلف خواسته شده بود آثار خود را در قالب‌های تعریف‌شده درسایت جشنواره به نشانیNeyranghafestival.irبارگذاری کنند.
 نخستین جشنواره ملی فرهنگی هنری «رنگ‌ها و نیرنگ‌ها» در تابستان سال جاری در دو قالب فرهنگی و هنریبرگزار می‌شود. جشنواره در رشته‌های فرهنگی و هنری با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، تشکل مردم‌نهاد نگاه و دفتر هنرهای تجسمی پایداری، صدا و سیمای مرکز سمنان و مدیریت حوزه علمیه برادران استان سمنان  حوزه هنری استان سمنان برگزار می‌شود.

انتهای‌پیام/ 

source