به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط‌عمومی انتشارات سروش، همزمان با نزدیک شدن به روز شهادت حاج مهدی عراقی کتاب “مهدی عراقی را بکش” تألیف سیدمصطفی حسینی و عبدالرضا نعمت‌الهی از سوی انتشارات سروش منتشر می‌شود.
این اثر که بر مبنای گفت‌و‌گو تنظیم شده است، 30 چهره از میان خانواده، دوستان و مبارزان سیاسی زندگی مهدی عراقی را از تولد تا شهادت در 4 دوره تاریخی روایت می‌کند که از میان آنها به علی اکبر ناطق نوری، سیدمحمود دعایی، محسن رفیق‌دوست، فرخ نگهدار، بهزاد نبوی، بهروز افخمی و عزت‌الله مطهری می‌توان اشاره کرد.
حاج مهدی عراقی جایگاه ویژه‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دارد و عجیب آنکه کمتر از او نامی شنیده‌ایم. نقش او از نخستین روزهای شکل‌گیری نهضت در سال 1342، دوران طلایی حضور مؤثرش در زندان شاه و ارتباط ویژه با امام خمینی(ره) در سراسر دوران مبارزه از او چهره‌ای برجسته ساخته که به خصوص در میان چهره‌های غیرروحانی نهضت، منحصر به فرد است.
حاج مهدی عراقی قصه برای شنیدن زیاد دارد. از همراهی با شهید نواب صفوی و بعد از آن اخراج از جمعیت فداییان اسلام تا رفاقت با “حاج آقا روح الله” و ترور و زندان. همین شخصیت بی بدلیل وی باعث شد که مجموعه مستند تلویزیونی با نام ” یکه سوار” در سال 1398 و مستند سینمایی به نام “مهدی عراقی را بکش!” در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر از وی اکران شود.
چاپ نخست این کتاب در 305 صفحه و با قطع وزیری توسط انتشارات سروش به زودی وارد بازر نشر می‌شود.
کتاب ,
انتهای پیام/

source